Bücher: Jura

Zahl der Lose: 51

(Kolosváry Miklós): Nagy Brittannia polgári alkotmánnyainak rövid előadása Budánn, 1835. Magyar Királyi Egyetem ny. 76p. A szerző Győr vármegye követe volt az 1825-27-es pozsonyi országgyűlésen. Kiadói papírborítóban, félvászon védőkötésben Ritka!
19307.

Rufpreis:
15 000 HUF
39,47
42,86
Szibenliszt [Mihály], Michael: Institutiones Juris Privati Romani consriptae per ~. Pars II. (a mű két kötetben teljes) Jus rerum. Pestini, 1829. Trattner. VIII+ 557-810 p. Korabeli kartonált papírkötésben, gerinc vignettával címlap piszkos, kijár, egyébként jó állapotban Ritka jogtörténeti munka melyben a természetjogi iskolához tartozó szerző a római magánjogot, azon belül dologi jogot mutatja be. Árverésen még nem szerepelt!
19308.

Rufpreis:
12 000 HUF
31,58
34,29
Deák Ferenc: Adalék a magyar közjoghoz. Észrevételek Lustkandl Venczel munkájára: "Das Ungarisch-Österreichische Staatsrecht! A magyar közjog történelmének szempontjából. A "Budapesti Szemle" 1865. I. füzetéből. Pest, 1865, Pfeifer Ferdinánd, 188 p. Kiadói papírkötés, modern műbőr védőkötésben
19309.

Rufpreis:
12 000 HUF
31,58
34,29
Suhayda János: A magyar polgári anyagi magánjog rendszere az országbírói értekezlet által megállapított szabályokhoz alkalmazva. Budán, 1871, Magyar Királyi Egyetemi Könyvnyomda, kissé kopott félbőr kötés, oldalakon foltokkal, beírásokkal.
19310.

Rufpreis:
6 000 HUF
15,79
17,14
Az 1861-ki Magyar Országgyűlés két fölirata. Függelékül: Jelentése a nemzetiségi kérdés tárgyában kiküldött bizottmánynak. Pest, 1865. Lampel 1 lev+ 66 l. Modern műbőr kötésben
19311.

Rufpreis:
6 000 HUF
15,79
17,14
Az 1840-dik évi magyar országgyűlésen alkotott törvény-czikkelyek. Debreczenben, 1840. Tóth Lajos. 290p. Félvászon kötésben
19312.

Rufpreis:
6 000 HUF
15,79
17,14
Az 1854. évi május hó 23-án kelt általános bányatörvény a kibocsátási nyíltparanccsal, a végrehajtási szabályokkal, az ideiglenes törvénykezési szabályokkal, a függelékkel, a vidéki rendszabályokkal, bányarendőri szabályokkal és az illetéki díjjegyzékkel kiegészítve az egyes szakaszok körül csoportosított reá vonatkozó összes törvényekkel, szabályokkal, utasításokkal, döntvényekkel, és elvi határozatokkal bővítve, magyar műszótárral és bő betűrendes tárgymutatóval. Hivatalos adatok nyomán összeáll.: Litschauer Lajos. Bp., 1886., Eggenberger,(Hoffmann és Molnár), (Athenaeum-ny.), 10+578 p. korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, kissé laza, javított kötéssel, "M. K. Kereszthegyi Bányaművezetőség" [Erdély, Nagybánya] pecsétjével.
19313.

Rufpreis:
5 000 HUF
13,16
14,29
A földbirtokreform törvény és novella. A végrehajtási utasításokkal, a kapcsolatos rendeletekkel, magyarázatokkal, joggyakorlattal és jegyzetekkel. Összeáll.: Máté Imre és Neubauer Ferenc. Bp., 1924, Athenaeum, 267+1 p. Kiadói papírkötés, a felső sarkain szamárfülekkel. Felvágatlan lapokkal.
19314.

Rufpreis:
5 000 HUF
13,16
14,29
Földes Árpád: A magyar iparos törvényszükséglete. Az ipar-, kereskedelmi-, váltó-, csődtörvény, a sommás-, bagatell- és végrehajtási eljárás népszerű alakban, irománymintákkal. Bp., 1899, Krausz Henrik (Vasvári Lajos-ny.), 2 sztl. lev.+ 206 p. Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, helyenként foltos lapokkal, néhány lapon kézzel írt feljegyzésekkel, a 64-65. oldalak között külön beragasztott lapon részletes kiegészítésekkel. Ritka!
19315.

Rufpreis:
4 000 HUF
10,53
11,43
Déry Endre et al.: A fasizmus üldözötteit védő jogszabályok (1945-1946). Dr. Reis István előszavával. Bp., 1946, American Joint Distribution Committee Magyarországi Bizottsága (Révai-ny.), VIII+179+(1) p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült, részben kissé fakó borítóval, egyébként jó állapotban, a címlapon "Tiszteletpéldány" bélyegzéssel.
19316.

Rufpreis:
3 000 HUF
7,89
8,57
19317.

Rufpreis:
1 000 HUF
2,63
2,86
Térfy Gyula - Némethy Imre - Térfy Béla: Közjog. I. köt. Összeáll. és jegyzetekkel ellátták: Dr. - - , Dr. - - és Dr. - -. Magyar Törvények Grill-féle kiadása. Bp., 1942., Grill Károly, VIII+663 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
19318.

Rufpreis:
2 000 HUF
5,26
5,71

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF