Bücher: Naturwissenschaft, Medizin

Zahl der Lose: 67

Mátyus István: Ó és Új Diaetetica, az az: Az életnek és egészségnek fenn-tartására és gyámolgatására, Istentől adattatott nevezetesebb Természeti Eszközöknek a szerint való elé-számlálása, a' mint azokra reá kaptak [...] Pozsony, 1792, Füskúti Landerer Mihály. Egészvászon kötésben, előzéklap vágott, ceruzás jelölésekkel, kopottas állapotban.
20263.

Rufpreis:
70 000 HUF
184,21
200,00
20264.

Rufpreis:
32 000 HUF
84,21
91,43
Schranz Dénes: A bűnügyi mintázás alapismeretei. A szerző, Schranz Dénes (1904-2002) orvos, szakíró által DEDIKÁLT példány. Bp., 1939, (Hungária-ny.),109+3 p. Kiadói papírkötés, szakadt gerinccel.
20265.

Rufpreis:
8 000 HUF
21,05
22,86
Sabatiers ... Lehrbuch Für praktische Wundärzte, in welchem diejenigen chirurgischen Operationen, welche am häufigsten vorkommen, abgehandelt sind. Erster Band, Dritter Band. Wien, 1800. Kiadói kartonált kötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
20266.

Rufpreis:
10 000 HUF
26,32
28,57
20267.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,63
13,71
20268.

Rufpreis:
3 000 HUF
7,89
8,57
Krepuska Géza - Krepuska István: Fülgyógyászat. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat CXLXIX. köt. + Krepuska István: Orr-, torok- , gégegyógyászat. Bp., 1936-1942, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, VI + 375 p.; XXXII+429 p.+XVI t. Fekete-fehér szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötések, az egyiken kis kopásnyomokkal, a másik kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel. Heckenast Ottó orvos névbejegyzésével.
20269.

Rufpreis:
2 000 HUF
5,26
5,71
Müller, Nikolaus: Mazdaznan: Therapie, Krankheitslehre und Heilweise. Eine wissenschaftliche Abhandlung für Ärzte und Laien mit dem Anhang: Krankendiät. [Lipcse] Leipzig, (1910). Mazdaznan-Verlag (Druck von Karl Vogel). 145 + [1] p. + 2 t. --- Hozzákötve: Ammann, David: Mazdaznan: Diätetik und Kochbuch. 2. Auflage. [Lipcse] Leipzig, (1908). Selbstverlag (Druck von Karl Vogel) 109 + [1] p. --- Hozzákötve: Ha'nish, O[toman] Z[ar-Adusht]: Mazdaznan: Wiedergeburt (Innere Studien). Autorisierte Übersetzung von David Amman. [Lipcse] Leipzig, (1909). Mazdaznan-Verlag (Druck von Karl Vogel). [4] + 160 + VIII (helyesen II) p. --- Hozzákötve: Ha'nish, O[toman] Z[ar-Adusht]: Mazdaznan: Atmungs- und Heilkunde. Autorisierte Übersetzung von David Amman. 2. Auflage. [Lipcse] Leipzig, (1909). Mazdaznan-Verlag (Druck von Karl Vogel). [6] + 218 p. Kolligátumunk a ,,Mazdaznan" homeopátiás-természetgyógyászati folyóirat kiadójának alternatív gyógyászati munkáiból ad válogatást, a zarathustrai ihletésűnek mondott egészséges táplálkozás receptjein kívül a belső megvilágosodás ezoterikus gyakorlatait, valamint meghatározott mozgásmódokat, tornákat ajánl az olvasó figyelmébe. Az utolsó mű szövegét oldalszámozáson belül számos szövegközti ábra kíséri. Aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, az eredeti borítók bekötve. Jó példány.
20270.

Rufpreis:
8 000 HUF
21,05
22,86
20271.

Rufpreis:
6 000 HUF
15,79
17,14
20272.

Rufpreis:
6 000 HUF
15,79
17,14
Dr. Lux Elvira: Luxi. A szerző, Lux Elvira (1929-2016) szexuálpszichológus, klinikai szakpszichológus által Mohás Lívia "Tippencs" (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. hn., 2008, nyn. Kiadói papírkötés, címlaphiánnyal?
20273.

Rufpreis:
4 000 HUF
10,53
11,43
Dodel, Arnold:  Mózes-e vagy Darwin? Írta Dodel Arnold. A kilenczedik kiadás után fordította Tarczai Lajos. Budapest, 1905. Martos Adolf kiadása (Révai és Salamon ny.) IV + 172 p. Egyetlen magyar kiadás. Arnold Dodel (1843-1908) svájci botanikus, a darwini evolúciós elmélet szószólója. Népelőadásaiból szerkesztett vitairata a svájci és nemzetközi közoktatás azon gyakorlata ellen szólal fel, amely a közoktatás alapszintjén teremtéstörténeti, és csupán középiskolai szinten oktat evolúciós elméletet. Arnold Dodel határozottan méltatja Darwin munkásságát, és cáfolni próbálja azt az oktatáspolitikai meggyőződést, mely szerint az evolúciós tanok középiskolai tanítása és a szociáldemokrata szavazatok száma között egyértelmű összefüggés lenne. A szenvedélyes hangon megírt vitairat összehasonlító pedagógiatörténeti szempontból emlékezetes olvasmány, utolsó fejezete pedig bemutatja 1889-ban kiadott műve első kiadásának számára ellenségesnek tűnő sajtóvisszhangját. A kötet fordítója Tarczai (Trebitsch) Lajos szocialista mozgalmár, a Világosság és a Népszava periodikák újságírója. Aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20274.

Rufpreis:
3 000 HUF
7,89
8,57

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF