Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 229

Kővári László: Erdély régiségei. Tizenegy fametszvény- s egy kőrajzzal. Pest, 1852, Tilcsh János, XVI+290+1 p.+1 lith. t. Szövegközti fametszetes illusztrációkkal. Eredeti kiadói papírborítóval, modern műbőr védőkökésben. Egy két lapon foltok, Első kiadás!
19000.

Rufpreis:
60 000 HUF
157,89
171,43
[Bél Mátyás]: Compendium Hungariae Geographicum ad exemplar notitiae Hungariae novae historico-geographicae, Matthiae Bel, in partes IV. Utpote, Hungariam, Cis-Danubianam, Trans-Danubianam, Cis-Tibiscanam, Trans-Tibiscanam, et comitatus divisum. Editio tertia auctior & correctior. Második kiadás Posonii [Pozsony], 1767. Landerer,8+200+32 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval
19001.

Rufpreis:
24 000 HUF
63,16
68,57
9
Hunfalvy János: Gömör és Kishont törvényesen egyesült vármegyének leírása. A Magyar Orvosok és Természetvizsgálók XII-ik, Rimaszombaton 1867-ben tartott nagygyűlése tagjainak emlékül. Szerkesztette ~. Pest, 1867. Emich Gusztáv ny. 1t.+(4)+CX+354+(7)p.+1 kihajt. mell. Aranyozott gerincű, foltos vászonkötésben. Címlap kijár, laza fűzés 2 kihajtható melléklet hiány.
19002.

Rufpreis:
15 000 HUF
39,47
42,86
19003.

Rufpreis:
8 000 HUF
21,05
22,86
19004.

Rufpreis:
20 000 HUF
52,63
57,14
19005.

Rufpreis:
7 500 HUF
19,74
21,43
Kiss Pál: Marosvásárhelyi kalauz. Marosvásárhely, 1943. Uránia. 64p. Kiadói papírborítóval. Szövegközti és egészoldalas képekkel illusztrált. Ritka!
19006.

Rufpreis:
9 000 HUF
23,68
25,71
19007.

Rufpreis:
14 000 HUF
36,84
40,00
19008.

Rufpreis:
16 000 HUF
42,11
45,71
Juliana Fabritius-Dancu: Sächsische Kirchenburgen in Siebenbürgen. Sibius [Nagyszeben], 1983, Tranmsilvania, 20 p.+1 (kétlapos térkép) t.+75 t. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, néhány lap sarkán, szélén kis sérüléssel.   Juliana Fabritius-Dancu (1930-1986) erdélyi szász festő, néprajzkutató és művészettörténész.
19009.

Rufpreis:
10 000 HUF
26,32
28,57
19010.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,63
13,71
Mylius, Christian Friedrich: Malerische Fußreise durch das südliche Frankreich und einen Theil von Ober-Italien von - - - Pfarrer. Dritter Band. Carlsruhe, 1819, Szerzői kiadás [bey dem Verfasser], 2+290+2+419 p. Német nyelven. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, a hátsó tábla belsején a papír részben feljött.
19011.

Rufpreis:
8 000 HUF
21,05
22,86

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF