Stich

Zahl der Lose: 97

Album 1850-1870 között, Milánó (Piazza del Duomo) gyönyörű kézzel színezett látképével. - Egyedi összeállítású, haránt alakú korabeli gyűjtőalbum (mérete: 26x36 cm), 39 lapon (41 oldalon) 51 különböző technikával készült képet (főként látképeket) tartalmaz. A felragasztott lapok sorrendben: 1. Natalie Danenberg (Russin) [ceruzarajz] -- 2. Meyringen [ceruzarajz] --3. Chillon vára, Lugano [közös acélmetszet] -- 4. Chillon vára (Svájc) [színezett kőnyomat] -- 5. Chillon vára (földalatti boltíves kamrák) [akvatinta] -- 6. Chillon vára [ceruzarajz fedőfehérrel] -- 7. A Blonay kastély [színes kőnyomat] -- 8. Lausanne kihajtható látképe [színezett acélmetszet] -- 9. Ismeretlen (Lausanne?) [színezett kőnyomat] -- 10. A Simplon alagút bejárata [kézzel festett kőnyomat] -- 11. A milánói katedrális (Dóm) látképe [kőnyomat kézi gouache színezéssel] -- 12. A milánói diadalív látképe [színezett kőnyomat] -- 13. Velence, Sóhajok hídja [fotó] -- 14. Velence, Szent Márk-székesegyház [fotó] -- 15. Fleuriste de Venice - La moglie del Pescatore (egész alakos női viseletek) [színezett kőnyomatok] -- 16. Porteur d'Eau á Venise - Portense d'Eau á Venise (egész alakos viseletek) [színezett kőnyomatok] -- 17. Virág [akvarell] -- 18. Életkép horgászó alakkal - Venezia - Magasin des demoiselles [színezett és tónusos kőnyomatok] -- 19. Basilica di S. Pietro (Szent Péter-bazilika, Róma) [rézmetszet] -- 20. St. Helena (Szent Ilona szigete) [acélmetszet] -- 21. Retusált női portré ovális keretben [fotó] -- 22. Sommet du Rhigi (Lac de Lucerne) - Vue sur le lac de Brienz - Village et Glacier de Grindelwald - Interlacken [4 db kézzel festett kőnyomatú látkép] -- 23. Reichenbach [kézzel festett kőnyomat] -- 24. Tengerparti életkép [színezett kőnyomat] - Freiadlich Magdal. Stift zu Altenburg [kőnyomat] -- 24. Ismeretlen város látképe (címfelirata sérült) [acélmetszet] -- 25. Virágcsokor [akvarellel festett kőnyomat] -- 26. Ovális életkép [színes kőnyomat] -- 27. Der Gensdarmen Markt in Berlin [acélmetszet] + életkép [színes kőnyomat] -- 28. Ismeretlen város látképe [kézzel festett kőnyomat] -- 29. 2 életkép [tónusos kőnyomatok] -- 30. Park kúriával [színes kőnyomat] -- 31. Schlangenbad - Promenade [színes kőnyomat] -- 32. Schlangenbad and its environs [nyolcosztatú acélmetszet] -- 33. Wiesbaden, Bieberich [rézmetszet] -- 34. Wiesbaden, der Kursaal [rézmetszet] -- 35. Wiesbaden, die Grab Kapelle [rézmetszet] -- 36. Sarcophag Der Herzogin Elisabeth von Nassau [akvatinta] -- 37. Burg Stolzenfels am Rhein [acélmetszet] --38. Stolzenfels vára [acélmetszet] -- 39. Drachenfels [acélmetszet] -- 40. Chateau de Rheinstein [acélmetszet] -- 41. Der Lurley Felsen [akvatinta]. Példányunk elejéről korábban néhány lapot eltávolítottak. Korabeli, fekete festésű, vaknyomásos egészbőr kötésben, az első kötéstáblán díszes, aranyozott ,,Album" felirattal. Dekoratív, jó példány.
11326.

Rufpreis:
95 000 HUF
250,00
271,43
[Látkép] A mariazelli bazilika és búcsújáróhely látképe a Szűzanyával és Jézussal. Litográfia (1880 körül). Mariazell, 1880 körül. [Thomas Schachner ny.] Tónusos kőnyomat, mérete: 500x380 mm. Nagy méretű litográfiánk Közép-Európa egyik legnagyobb katolikus búcsújáróhelyét, a Stájerország és Alsó-Ausztria határán, völgyek között megbújó Mariazell kegyszobrát, alatta a település búcsújáróhelyét ábrázolja a barokk bazilikával. A metszet nyomán számos változat készült, köztük színes nyomatok is, példányunk a metszet régebbi verziói közül való. Látképünk készültének évét a zarándokhely turisztikai kiépítettségének figyelembevételével az 1880-as évek elejére datáljuk. Aranyozott, enyhén sérült fakeretben, üveglap mögött. Jó állapotú nyomat.
11327.

Rufpreis:
9 500 HUF
27,14
11328.

Rufpreis:
10 000 HUF
26,32
28,57
11329.

Rufpreis:
10 000 HUF
26,32
28,57
Landseer, Edwin (1802-1873) festménye után, Rohn Alajos (XIX sz. eleje-1870) metszése: A meggondolatlan lövés. Litográfia, papír, jelzett a metszeten. Ny. Rohn és Grund, Pesten, 1864. A Vadász és Versenytan műmelléklete, 1864. Kissé foltos. Dekoratív fakeretben. 23x33,5 cm
11330.

Rufpreis:
5 000 HUF
13,16
14,29
9
11331.

Rufpreis:
30 000 HUF
78,95
85,71
11332.

Rufpreis:
32 000 HUF
84,21
91,43
11333.

Rufpreis:
10 000 HUF
26,32
28,57
11334.

Rufpreis:
10 000 HUF
26,32
28,57
1763 Nagyszombat Tyrnavie, rézmetszetű, Szent Orsolyát ábrázoló szentkép 8x12 cm
11335.

Rufpreis:
8 000 HUF
21,05
22,86
11336.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,37
8,00
Ludwig Rohbock (1820-1883) - J. Richter: Katonanövelde Kassán, acélmetszet, körbevágva, 13×17 cm
11337.

Rufpreis:
2 000 HUF
5,26
5,71

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF