Tétel

Rufpreis:

10 000 HUF

Beschreibung:

Urbán Gábor: Erzsébet királyné. Opera 4 felvonásban, 8 képben. Írta és zenéjét szerzette: - - . Makó, 1934, szerző, 4 sztl. lev.+ 364+(4) p. Saját kezű szerzői kézirat, a szereplők felsorolásával, tartalomjegyzékkel, szöveggel és kottával. Az utolsó négy oldalon ,,Az opera keletkezésének és megírásának története", a szerző elbeszélésében. Egyedi készítésű, aranyozott félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal. Urbán Gábor (1901-1984) zenetanár, zeneszerző. 1919-ben Kolozsváron szerzett tanítói oklevelet; 1923-ban polgári iskolai énektanári, 1948-ban pedig földrajz-természetrajz szakos tanári diplomát kapott. 1926 és 1948 között a makói polgári leányiskolában oktatott, emellett a Makói Dalárdában és a Petőfi Dalkörben is tevékenykedett. Zeneszerzőként főként szimfóniákat és a színpadi műveket írt; két legjelentősebb műve a Zóra és az Erzsébet királyné című operák voltak. 83 évesen, Budapesten hunyt el, sírja a makói római katolikus temetőben található.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : karap_norbert