Keramiken

Zahl der Lose: 267

Lonkay Antal (1904-1955), Keramos Rt. Nógrádverőce: Art deco fedeles váza. Mázas kerámia, cca 1926, oldalán art deco alakokkal díszítve, alján jelzett (Keramos jelzés és Lonkay Antal jelzése), fedelén és talpánál 1-1 lepattanással, m: 32 cm
11424.

Rufpreis:
60 000 HUF
157,89
171,43
Tihanyiné Hadamcsik Mária (1936- ): Váza. Kézzel formált, organikus forma, összeszűkülő szájperemmel. Alján jelzett. Hibátlan, m: 19,5 cm  ///  Autodidakta alkotó, szellemi mesterei: dr. Korach Mór (a faenzai Kísérleti Kerámia Laboratórium korábbi igazgatója) és Juhász László belsőépítész. Budapesten él. Korábban vázákat, tálakat, kaspókat készített. Dísztárgyai készítésénél vagy a különböző alapanyagok máz nélküli szépségét aknázta ki, vagy színező anyagokkal vonta be a fehér alapformákat. Mind az alapanyagmasszákat, mind a felületképző anyagokat saját maga állította elő egyéni kidolgozású receptjei szerint. 1980 óta nem foglalkozik kerámiával.
11425.

Rufpreis:
190 000 HUF
500,00
542,86
11426.

Rufpreis:
42 000 HUF
110,53
120,00
11427.

Rufpreis:
9 000 HUF
23,68
25,71
Pál Ilona (1937-2016): Konstruktív falitál. Színes mázakkal festett kerámia, jelzett, hibátlan, 24x24 cm
11428.

Rufpreis:
18 000 HUF
47,37
51,43
Kovács Margit (1902-1977): Imádkozó angyal gyertyatartó. Jelzett, tetejénél ütődésnyommal, m: 19 cm
11429.

Rufpreis:
60 000 HUF
157,89
171,43
11430.

Rufpreis:
18 000 HUF
47,37
51,43
11431.

Rufpreis:
180 000 HUF
473,68
514,29
11432.

Rufpreis:
65 000 HUF
171,05
185,71
Gorka Lívia (1925-2011): Absztrakt vonalazású váza. Jelzett, hibátlan, d: 22 cm, m: 24 cm
11433.

Rufpreis:
46 000 HUF
121,05
131,43
Capodimonte jellegű, monumentális fajansz kancsó, szép állapotban, m: 45 cm
11434.

Rufpreis:
18 000 HUF
47,37
51,43
Máté Márta (1956- ): Fejes váza. Mázas kerámia, jelzett, kis kopással, m: 16,5 cm  ///  1979: Magyar Iparművészeti Főiskola, mestere: Schrammel Imre. 1982: Kerámia Biennálé, Hódmezővásárhely, dekor kategória III. díj; 1985: Országos Szilikátipari Formatervezési Triennálé, Kecskemét, díj; 1986: Terített asztal, Budapest, I. díj. 1983-85 között a Kecskeméti Nemzetközi Kerámia Stúdió ösztöndíjasaként dolgozott. A hódmezővásárhelyi Alföldi Porcelángyár és a Gránit Csiszolókorong és Kőedénygyár tervezője volt a 80-as évek közepéig. Dísztárgyakat, készleteket tervezett. Önálló keramikusművészként kézzel alakított porcelán tárgyakat, nagyméretű kerámia tálakat készít és rekonstrukciós feladatokkal foglalkozik.
11435.

Rufpreis:
18 000 HUF
47,37
51,43

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF