Tétel

Rufpreis:

8 000 HUF

Beschreibung:

Rilke, Rainer Maria Die Weise von Liebe und Tod des Cornet Christoph Rilke. (Számozott.) (Tübingen, 1984. Gerhard Halbritter magánkiadása.) [36] p. Összesen 250 példányban megjelent bibliofil kiadás Rainer Maria Rilke ,,Die Weise von Liebe und Tod des Cornet Christoph Rilke" címen megjelent novellájából. Számozott példány, sorszáma: 97. Rainer Maria Rilke (1875-1926) osztrák költő, író novellája először 1912-ben jelent meg bibliofil kiadásban, a költő kalligrafikus kézírásának hasonmásával. A török kor szentgotthárdi csatájának hátterében zajló szecessziós novella a századkezdet jelentős könyvsikere, a fiatal katonák halálának értelmetlen mivoltát tematizáló novella az első világháború idejének meghatározó olvasmánya volt. A novellának 1912. évi kiadásától kezdve hagyományosan egymás mellett léteztek népszerű és bibliofil kiadásai, a novella bibliofil kiadása azóta is kedvelt könyvművészeti gyakorlat. Mindösszesen 250 példányban megjelenő kiadásunk az 1980-es évek formatervezésének gyümölcse: tervezője és kiadója Gerhard Halbritter (1908-2002), az Iparművészeti Főiskolán tanult, majd Rómában, Párizsban, Brüsszelben továbbképzett német illusztrátor, festő- és könyvművész. Kötetünk aranyozott, merített papír felhasználásával készült kiadói kötése Christfried Wenke (sz. 1941) sokszorosan díjazott, Lipcsében tanult mester, az utolsó tübingeni kézműves könyvkötő művész munkája. Aranyozott, merített papírra készült, szignált kiadói kartonkötésben, a gerincen a címfelirat vörös címkén. Körülvágatlan, szép példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk