Tétel

Rufpreis:

8 000 HUF

Beschreibung:

Platen, M[oritz]: Az új gyógymód. A természetszerű életmódnak, az egészség ápolásának és a gyógyszernélküli orvoslásnak tankönyve. Házi- és családi-kincs egészségesek és betegek számára. 424, a szöveg közé nyomott ábrával, 17 színezett táblával, a szerző arczképével és 8 szétszedhető, az emberi test boncztani alkotórészeit feltüntető alakzattal, színes nyomásban. Harmadik kiadás. I-II. kötet. [Teljes mű két kötetben.] Budapest, [1904]. Minerva Könyvkereskedő és Kiadó Rt. - Schroeter A. L. [ny. n.]. 1 t. (címképen a szerző portréja) + VIII + 791 + [15] + 7 t. (színes) + 1 melléklet (mozgatható alkatrészeket tartalmazó, színes, kihajtható anatómiai melléklet, férfi modell); [4] + [793]-1510 + [20] p. + 10 t. (színes) + 2 melléklet (mozgatható alkatrészeket tartalmazó, színes, kihajtható anatómiai melléklet, női modell és fejmodell). Moritz Platen (1844-1912) német fürdőorvos a természetes gyógymódok népszerűsítője. Oldalszámozáson belül szövegközti ábrákkal, rajzokkal gazdagon illusztrált alternatív gyógyászati tanácsadójában szembeszáll a gyógyszeres kezelésekkel (melyet mindközönségesen vényszédelgésnek nevez), az egészség megőrzése érdekében pedig gyógyszerek szedése helyett mértékletes étkezést, mértékletes alvást, mértékletes magaviseletet, nap járta, szellőztetett és tisztán tartott lakást ír elő, napon és levegőn való tartózkodást javasol, továbbá lehetőség szerint mezítláb járást; óva int az alkoholfogyasztástól és a dohányzástól. Gyógyszeres kezelés helyett különféle borogatásokat, fél- és egész testet takaró borogatásokat, ülőfürdőket, félfürdőket, térd-, arc-, váll- és egyéb leöntéseket szorgalmaz, a gőzfürdők egész légióját, a gyúrások, masszázsok, mérsékelt testmozgások egész arzenálját tárja a gyógyulni vágyó közönség elé. Az illusztrációs anyag eligazít a természetes gyógymódok velejét jelentő borogatások, fürdők és sportmozdulatok részleteiben, a második kötetben pedig további anatómiai ábrákkal is szolgál. A második kötet alfabetikus sorrendben tárgyalja a betegségeket, biológiai és pszichés jelenségeket. A századfordulós normatív szemlélet jegyében a leghosszabb szócikk a fogamzás és a gyermeknevelés kérdéskörének jut. A kötet első magyar kiadása 1900-ban jelent meg, példányunk a harmadik kiadásból való. Példányunk anatómiai férfimodell-mellékletének egyes részei elváltak a modelltörzstől. Egységes, aranyozott, festett, illusztrált szecessziós kiadói egészvászon kötésben (Kiss Valdemár, Budapest), márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk