Bücher: Religion

Zahl der Lose: 87

Kudora János: Egyházi ékesszólástani tanulmányok. I., II., IV., V. köt. [Egy kötetben]. I. A próféták. II. Jézus Krisztus. IV. Latinnyelvű szent-atyák. (1. Sz. Ambrus. 2. Sz. Ágoston. 3. Nagy Sz. Leó. 4. Nagy Sz. Gergely.) V. Francia egyházi szónokok. Bp., 1892-1896, Pallas / Athenaeum, 75+(1) p., 141+(3) p., 113+(3) p., 104 p. Átkötött egészvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel. Ritka!
20520.

Rufpreis:
40 000 HUF
105,26
114,29
20521.

Rufpreis:
26 000 HUF
68,42
74,29
20522.

Rufpreis:
11 000 HUF
28,95
31,43
Vizsolyi Biblia. I-II. kötet. Bp., 1990, Helikon. Kiadói dombornyomott, aranyozott, bordázott gerincű műbőr kötés, kísérőfüzettel. Az 1590-ben Vizsolyban nyomtatott Károlyi-biblia első kiadásának reprint kiadása két kötetben.
20523.

Rufpreis:
8 000 HUF
21,05
22,86
20524.

Rufpreis:
8 000 HUF
21,05
22,86
Szent Biblia, az az Istennek Ó és Új Testamentomában, foglaltatott egész Szent Írás. Ford.: Károli Gáspár, ... XXIIIdik kiadás. Pest, 1837, Trattner és Károlyi, 2+2038+2+684 [kéthasábos számozás] p. Korabeli egészbőr-kötés, kopott, sérült borítóval és gerinccel, a könyvtest elvált a borítótól, az első 7 lap (21/22. lapig) és az utolsó 3 lap levált a könyvtestről, sérült, közte részben hiányos is, a könyvtest szétvált, foltos lapokkal, kis szúette lyukakkal. Az Újszövetség nem teljes, 694 oldalban lenne teljes! Értő kezek gondos restaurálására szorul.
20525.

Rufpreis:
8 000 HUF
21,05
22,86
20526.

Rufpreis:
6 000 HUF
15,79
17,14
Ordo Divini Officii recitandi sacrique peragendi juxta ritum breviarii, et Missalis Romani proanno domini MDCCCLVI Bissextili. in usum cleri et ecclesiarum Archi-diocesis Argiensis editus. Agriae, 1855, Typis Lycei A-Episcopalis, 2+127+1 p. Latin nyelven. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, a borítón címkével, foltos lapokkal.
20527.

Rufpreis:
4 000 HUF
10,53
11,43
Fracisco Xaverio Dornn: Diurnale Concionatorium id est conceptus praedicabiles in singulos dies, seu pro qualibet dominica septem ex sacrae scripturae testimoniis, selectis patrum aliorumque Authorum sententiiis collecti, bina aut trina divisione elucidati, in formam concionatoriam modernam redacti, & Stylo brevi, ... Pars Aestivalis. Augusta Vindelicorum [Augsburg], 1753, Sumptibus Joannis Baptistae Burckhart, 24+567 p. Latin nyelven. Borító hiánnyal, laza előzéklappal.
20528.

Rufpreis:
6 000 HUF
15,79
17,14
[Baronius, Justus (1570-1606)] Justi Baronii Veteracastrensis ... Epistolarum sacrarum et amoebaearum libri VI. perennibus ... Antonii Károlyi de Nagy Károly honoribus. Luca Paulo Perthold U.J.Doctore. Pestini, [1768.], Typis Eizenbergerianis, 28 sztl. lev.+460 [helyesen 458] p. Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötésben, sérült, kopott borítóval, possesori bejegyzésekkel az elülső szennylapon.
20529.

Rufpreis:
13 000 HUF
34,21
37,14
20530.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,63
13,71
Dudek János: A keresztény vallás apologiája. Bp., 1893.. Szent István-Társulat, (Athenaeum-ny.), XI+1+525 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
20531.

Rufpreis:
5 000 HUF
13,16
14,29

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF