Ex libris - Kleingrafik

Zahl der Lose: 24

Franz von Bayros (1866-1924): Ex libris Rabovszky István, szecessziós ex libris, rajta egy allegorikus női alak (Hungária) karddal, szent koronával, klisé, papír, jelzett, 13x11 cm. In: Grünwald Béla: Közigazgatásunk és a magyar nemzetiség. Bp.,1876,Ráth Mór, 2+102 p. Később átkötött kartonált papírkötésben, bekötött papírborítókkal, kopott borítóval, sérült, hiányos gerinccel, laza fűzéssel.
11315.

Rufpreis:
2 400 HUF
6,32
6,86
Vén Zoltán (1941-): 4 db ex libris és kisgrafika. Rézkarc, papír. Egy kivételével mindegyik jelzett. Egyik lap széle vágott. Klf. méretekben.
11316.

Rufpreis:
3 000 HUF
7,89
8,57
Jelzés nélkül: Art deco stílusú ex libris Desiderii Kassay-Krantz, akvarell-tus, papír, szép állapotban, 9×13 cm
11317.

Rufpreis:
6 000 HUF
15,79
17,14
Varga Mátyás (1910-2002) és Varga Mátyás András: 75 db ex libris és kisgrafika. Klf. technikák, papír, részben jelzett, részben jelzett a metszeten. Feliratozott borítékokban. Klf. méretekben.
11318.

Rufpreis:
12 000 HUF
31,58
34,29
Klf. alkotók (Kékesi László, F. Kühn stb.): 6 db erotikus ex libris és kisgrafika. Klf. technikák, papír. Részben jelzett.
11319.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,37
8,00
1961 10 metszet. A Kisgrafika Barátok Köre kiadványa a lipcsében megtartott VIII. Európai Exlibris Kongresszus emlékére. Gross Arnold, Menyhárt József, Bordás Ferenc, Gácsi Mihály, Drahos István, Varga Mátyás, Fery Antal, Kopasz Márta. Sterbencz Károly, Stettner Béla. Bp.,1961,(Gyoma, Békés megyei Nyomdaiipari V. Gyomai Nyomdájában-ny.), 10 t. (ex libris-szek.) Kiadói kissé sérült és kissé foltos papírmappában. Számozott (400/59.) példány.
11320.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,47
10,29
1962 12 metszet. A párizsi ex libris kongresszus magyar ajándékmappája. Gross Arnold (Arnold könyve), Menyhárt József, Bordás Ferenc, Gácsi Mihály, Drahos István, Varga Gyula, Varga Nándor Lajos, Fery Antal, Trojan Marian József, Diskay István, Strebencz Károly, Stettner Béla. Bp., Kisgrafika Barátok Köre, 12 t. Linómetszet v. fametszet, papír, jelzett a metszeten nyomtatva. Kiadói papírmappa. Számozott (500/35.) példány.
11321.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,47
10,29
11
Andruskó Károly: Olimpia ex libris. Senta/Zenta, 1961, 21 p. Címlap hátoldalán számozott (101./600), aláírt példány. Kiadói papírborítóban. Lapméret: 21x14 cm.
11322.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,47
10,29
1972 Magyar Kisgrafika. A XIV. Nemzetközi Ex Libris Kongresszus magyar ajándékmappája. Bp., 1972, Kisgrafika Barátok Köre, 30 t. Számozott (289./600) példány. Többek közt Gyulai Líviusz, Kass János, Reich Károly, Stettner Béla, Varga Nándor Lajos kisgrafikáival. Komplett, hiánytalan! Kiadói papírmappában. Lapméret: 21x15 cm.
11323.

Rufpreis:
4 000 HUF
10,53
11,43
König (Kőnig) Róbert (1951-2014): Ex libris Faragó Laura (Erkel és Schoberlné próbál, 1860). Klisényomat, papír, jelzett, 13,5x9 cm
11324.

Rufpreis:
2 000 HUF
5,26
5,71
König (Kőnig) Róbert (1951-2014): Ex libris Király Zoltán (Hans Wurst in Wi...). Klisényomat, papír, jelzett, 11x7,5 cm
11325.

Rufpreis:
2 000 HUF
5,26
5,71
König (Kőnig) Róbert (1951-2014): Szürkemarha, ló, szőlő (cím nélkül). Fametszet, papír, jelzett, 12x12 cm
11326.

Rufpreis:
2 000 HUF
5,26
5,71

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF