Tétel

Rufpreis:

12 000 HUF
31,83 EUR, 34,29 USD

Beschreibung:

Muthesius, Hermann: Landhäuser. Abbildungen und Pläne ausgeführter bauten mit Erläuterungen des Architekturen. Műnchen, 1912. F. Bruckmann (Klischees und Druck von F. Bruckmann). [8] + 192 p. Első kiadás. Hermann Muthesius (1861-1927) német építész, a 19. század végi, 20. század eleji német építészet magában álló alakja. Berlini tanulóévek és porosz közszolgálati évek után 1896-tól több évet töltött el Angliában, ahol módja nyílt a vidéki angol udvarházakat tanulmányozni, ami építészetére jelentős hatást gyakorolt: A témában ő írta meg az első német nyelvű monográfiát (Das englische Haus, 1904). Oldalszámozáson belül gazdag illusztrációs anyaggal díszített kötetünk Muthesius Németországban megépített udvarházait mutatja be, amelyek sajátosan ötvözték az angol és a közép-európai építészeti hagyományokat, letisztult formaviláguk pedig szakított a császári Németországban divatozó historizáló architektúra túlhajtásaival. Muthesius építészete az utolsó békeévek emlékezetes mementója, azon pillanaté, amelyet a klasszicizálás szelleme áthat, ám a Bauhaus szelleme még elkerül; a Bauhaus valódi térhódításához ugyanis a világháború elvesztésének társadalmi sokkja is szükséges volt. Aranyozott kiadói félvászon kötésben, enyhén sérült, gerincén enyhén hiányos kiadói védőborítóban, eredeti, feliratozott kartontokban. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk