Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 282

[A török elleni háborúkról Magyarország és Buda visszafoglalásáról] Boethius, Christoph: Des Ruhm-Belorberten und Triumph-leuchtenden Kriegs-Helms Dero Röm. Käis. Maj. und den Mahometischen Tulband Andrer Theil. Darinn Die Kriegs-Züge? im Jahr 1685. und 1686...Nürnberg, 1688. Johann Christoff Lochner. 456p. + 23t. + [16]p. Hozzákötve: Boethius, Christoph: Anhang zu dem Triumph-leuchtenden Kriegs-Helm Kömisch-kenserlicher Majestät... [2]p. + 148p. + 4t. + [6]p., az egyik tábla hiányos. Előzéklapján tulajdonosi bejegyzéssel: Ex libris Joannis Schmid Not. et maioris. Budát ábrázoló metszettel Részben foltos lapokkal. Újrakötve, 20. századi félbőr-kötésben, bordázott, aranyozott gerinccel.
19365.

Rufpreis:
130 000 HUF
342,11
371,43
[Jakob Lampadius (1593-1649)] Iacobo Lampadio: Tractatus de Republica Romano-Germanica. Luguduni Batavorum [Leiden], 1642, Ex Officina Ioannis Maire, 377 p. Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval.
19366.

Rufpreis:
50 000 HUF
131,58
142,86
19367.

Rufpreis:
19 000 HUF
50,00
54,29
A magyar nemzet története. I-X.. köt. Teljes! Szerk. Szilágyi Sándor. Írták: Acsády Ignác, Angyal Dávid, Ballagi Géza, Beksics Gusztáv, Fraknói Vilmos, Marczali Henrik... Bp. 1895-1898. Athenaeum.. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal kihajtható fakszimilékkel, szövegközti és önálló képekkel. Aranyozott, kiadói félbőr-kötésben, nagyrészt sérült gerincekkel, de belül jó állapotban.
19368.

Rufpreis:
30 000 HUF
78,95
85,71
A magyar nemzet története. I-X.. köt. Teljes! Szerk. Szilágyi Sándor. Írták: Acsády Ignác, Angyal Dávid, Ballagi Géza, Beksics Gusztáv, Fraknói Vilmos, Marczali Henrik... Bp. 1895-1898. Athenaeum.. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal kihajtható fakszimilékkel, szövegközti és önálló képekkel. Aranyozott, kiadói félbőr-kötésben, felerészt sérült gerincekkel, de belül jó állapotban. PALLAVICINI EDINA gr. Zichy Rafaelné, őrgrnő (1877-1960): a Magyar Katolikus Nőegyesületek Országos Szövetsége elnöknője tulajdonosi névbeírásával mindegyik kötetben
19369.

Rufpreis:
32 000 HUF
84,21
91,43
Horváth, [Péter] Petrus:  Commentatio de initiis, ac maioribus Jazygum et Cumanorum eorumque constitutionibus a Petro Horváth. Ex probatis scriptoribus, et authenticis documentis deprompta. [Pest] Pestini, 1801. Typis Matthiae Trattner. [16] + 254 + [2] p. Egyetlen latin kiadás. Horváth Péter (1756-1829) jász-kun főjegyző, gimnáziumi igazgató és későbbi jász-kun főkapitány alapvető monográfiája a különleges jogállású jász-kun terület társadalom- és helytörténetéről. A jász-kun kerület első rendszerezett történetírását jelentő latin nyelvű munka 1823-ban magyarul is megjelent: ,,Értekezés a kúnoknak és jászoknak eredetekről, azoknak régi és mostani állapotjokról címmel. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzések, néhány oldalon aláhúzások. Poss.: Rusvay Tibor. [Rusvay Tibor (1926-2000) tatabányai, ceglédi és váci gimnáziumi tanár, váci helytörténész, a Váci Múzeum Egyesület titkára.] XX. század második feléből származó, aranyozott gerincű félvászon kötésben. Jó példány.
19370.

Rufpreis:
18 000 HUF
47,37
51,43
Foerk Ernő: Török emlékek Magyarországban. (Bp., 1918, Korvin-Testvérek-ny.), 19+(1) p.+ 50 (egészoldalas ábrák) t. Átkötött, modern félbőr-kötésben, jó állapotban, címlap nélkül.
19371.

Rufpreis:
12 000 HUF
31,58
34,29
Temesy Győző, vitéz: Országgyarapító Horthy Miklós. Az ifjúság számára írta: - - . Bp., [1941], Mefhosz, 179+(1) p.+ 5 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, kissé viseltes kiadói papír védőborítóban, belül nagyrészt jó állapotban, korabeli ajándékozási bejegyzéssel, az egyik képtábla (Horthy Miklós-portré) kijár a könyvből, de megvan. Tiltólistás kötet!
19372.

Rufpreis:
10 000 HUF
26,32
28,57
[Szekér Joákim Alajos (1752-1810)] Szerkér Aloysius: Frantzia Országnak Polgári és Hadi Történetei a legrégiebb időktől fogva a Revolutio kezdetéig, és a Revolutio kezdetétől egész az 1818-dik esztendei háborúig. II. kötet. Elsőben németh nyelven írta tudós és nagy tiszteletű Janits Aemilián. Némely változtatásokkal Magyar nyelven kiadta - -. Pest, 1811, Eggenberger Jósef, 1 t. + 282+4 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, possessori bejegyzésekkel.
19373.

[Szekér Joákim Alajos (1752-1810)] Szerkér Aloysius: Frantzia Országnak Polgári és Hadi Történetei a legrégiebb időktől fogva a' Revolutio' kezdetéig, és a' Revolutio' kezdetétől egész az 1818-dik esztendei háborúig. II. kötet. Elsőben németh nyelven írta tudós és nagy tiszteletű Janits Aemilián. Némely változtatásokkal Magyar nyelven kiadta - -. Pest, 1811, Eggenberger Jósef, 1 t. + 282+4 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, possessori bejegyzésekkel.

Rufpreis:
12 000 HUF
31,58
34,29
Maksay Ferenc: A magyar falu középkori településrendje. Bp., 1971, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Benne néhány külön lapon Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus saját kezű jegyzeteivel.
19374.

Rufpreis:
8 000 HUF
21,05
22,86
Dr. Pecháy Adolf: A magyarországi tótok. Nemzetiségi Ismertető Könyvtár. Bp., 1913. Kiadói papírkötés, felvágatlan példány, piszkos borító, kopottas állapotban.
19375.

Rufpreis:
8 000 HUF
21,05
22,86
Sylloge tractatuum aliorumque actorum publicorum historiam et argumenta B. Diplomatis Leopoldini, resolutionis item quea Alvincziana vocatur, illustrantium. Claudipoli, J. Tilsch. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
19376.

Rufpreis:
9 000 HUF
23,68
25,71

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF

Aktuelle Nachrichten

Auktion 475

Besichtigung: 30 September - 3 Oktober

Losabholung: ab 7 September

Zahlungsfrist: 18 Oktober

UhrBrechnung voraussichtlich: ab 24 Oktober

  Veranstaltungen