Tétel

Rufpreis:

6 000 HUF

14

Beschreibung:

Mátyás király emlékkönyv. Születésének ötszázéves fordulójára. Szerkesztette: Lukinits Imre. Előszó: Teleki Pál és Hóman Bálint. I-II. kötet. [Teljes mű két kötetben.] Budapest, (1940). Franklin-Társulat (ny.) [4] + 574 + [2] p.; [4] + 522 + [2] p. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti és egész oldalas illusztrációs anyaggal. A kerek évfordulóra készült reprezentatív, kétkötetes tanulmánykötet Mátyás király szerepét és uralkodását számos szempontból vizsgálja. Bőven szerepelnek benne diplomácia- és társadalomtörténeti, had- és zenetörténeti, könyvtörténeti, numizmatikai és mentalitástörténeti tanulmányok. Tanulmánykötetünk különösen emlékezetes (és Észak-Erdély 1940. évi visszatérésének aktuálpolitikai felhangjaitól sem mentes) darabja az Elekes Lajos által írt dolgozat a Hunyadiak származásáról: a nagyívű historiográfiai tanulmány alaposan elemzi a magyar és a román történettudomány Hunyadi-képeinek különbségét, illetve bőségesen tárgyalja a román történettudomány patologikus vonzódását a múlt nemzetpolitikai szándékú újraírásához. Az első kötet levelein enyhe hullámosság, halvány foltosság. A tartalomból: Teleki Pál: Mátyás király - Elekes Lajos: A Hunyadi-kérdés - Horváth Jenő: Mátyás király nyugati diplomáciája - Elekes Lajos: A magyar-román viszony a Hunyadiak korában - Gyalókay Jenő. Mátyás király, a hadszervező és a hadvezér - Mályusz Elemér: A magyar társadalom a Hunyadiak korában - Huszár Lajos: Mátyás pénzei - Horváth Henrik: A Mátyás-kori magyar művészet - Fitz József: Mátyás király, a könyvbarát - Végh Gyula: Corvin-kötések - Haraszti Emil: Zene és ünnep Mátyás és Beatrix idejében - Solt Andor: Mátyás király a magyar szépirodalomban. Egységes, aranyozott, álbordázott, enyhén sérült gerincű, foltos kiadói félbőr kötésben.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk