Tétel

Rufpreis:

4 000 HUF

10

Beschreibung:

Lakatos Károly: Vadászhit. (A magyar vadászbabonák és hiedelmek kultusza.) Szeged, 1910, Engel Lajos, 108 p. Második bővített kiadás. Rendkívül gazdag szövegközti, részben vadászati témájú képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült, széteső állapotban, néhány lapon szöveget nem érintő sérülésekkel. Restaurálásra szorul. Csikszentsimonyi és ernyesi Lakatos Károly (1853-1914) ornitológus, vadász, kutyaidomító, vadászati író, szakíró. Főleg a vízi madarak és a ragadozók életmódjának tanulmányozásával és ismertetésével foglalkozott. Szegeden neves vadászkutya-idomító intézetet alapított, majd az Ornitológiai Központ munkatársa. Vadász- és tudományos megfigyeléseit több szaklap is közölte. Lendl Adolffal hat éven át szerkesztette a "Természet" c. tudományos folyóiratot.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : nk