Bücher: Jura

Zahl der Lose: 32

[Balia Sámuel, felső-szilvási ifj.: Erdélly ország közönséges nemzeti törvénnyeinek elsö része: A törvény-szerzö hatalomról. Mellyet A Nemzeti Közönséges Törvények természetéhez alkalmaztatott Rendel egybe-foglalt - -. Unicus! Több kötet nem jelent meg. Kolosváratt, 1791., Reform. Koll. betüivel], 5-16+17-467+11 p. Korabeli papírkötésben, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, a hátsó borító sérült, az elején két lap, köztük a címlap hiányzik, néhány oldalon firkákkal.
19315.

[Balia Sámuel, felső-szilvási ifj.: Erdélly ország' közönséges nemzeti törvénnyeinek elsö része: A' törvény'-szerzö hatalomról. Mellyet A' Nemzeti Közönséges Törvények' természetéhez alkalmaztatott Rendel egybe-foglalt - -. Unicus! Több kötet nem jelent meg. Kolo'sváratt, 1791., Reform. Koll. betüivel], 5-16+17-467+11 p. Korabeli papírkötésben, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, a hátsó borító sérült, az elején két lap, köztük a címlap hiányzik, néhány oldalon firkákkal.

Rufpreis:
20 000 HUF
52,63
57,14
1840 Váltójegyzői kinevezés a debreceni váltótörvényszékre Fogarassy János és Sárváry Ferenc aláírásával dekoratív üvegezett keretben Külső méret 60x44 cm
19316.

Rufpreis:
15 000 HUF
39,47
42,86
[Kéler Zsigmond (1742-1809)] Sigismundo Kéler: Tractatus practicus de processu concursuali secundum ordinem judiciarium pro regno Hungariae partibusque eidem ednexis benigne praesciptum instituendo. Viennae, 1786, Typis Josephi Hraschanazky, 8 sztl. lev.+ 256 p. Latin nyelven. Bőrkötésben, pótolt gerinccel, kopottas borítóval, kissé foltos lapokkal, korabeli tulajdonosi névbejegyzéssel.
19317.

Rufpreis:
10 000 HUF
26,32
28,57
Corpus decretorum juris hungarici. Decretum generale inclyti regni Hungariae partiumque eidem adnexarum. I-III. köt.   Tomus Primus, continens opus tripartitum juris consvetudinarii ejusdem regni, auctore Stephano de Werbőcz ac decreta, constitutiones et articulos serenissimorum et apostolicorum regum ac inclytorum statuum et ordinum regni Hungariae partiumque eidem annexarum a Sancto Stephano usque ad Ferdinandum III. inclusive in publicus eorundem comitiis conclusos et editos.   Tomus Secundus, continens decreta, constitutiones et articulos serenissimorum et apostilcorum regum ac inclytorum statuum et ordinum regni Hungariae partiumque eidem annexarum, a Leopoldo Magno usque ad moderna tempora in publicis eorundem comitiis conclusos, et editos. Hozzákötve: Az országbírói értekezlet javaslatai törvénykezés tárgyában. Pest, 1861, Landerer és Heckenast, 45 p. Első kiadás. Magyar nyelven. Nem teljes. Feltehetőleg csak a 11. szám.  Tomus Tertius, continens formam processus judicii criminalis, directionem methodicam processus judiciarii, centuriam certarum contrarietatum et dubletatum, articulos juris tavernicalis, observationes processus causarum militaris curiae regiae, juris jurandi formulas varias, diversas regulas juris antiqui, regulad juris patrii, catalogum regum, comitatuum, archi-episcoporum, et palatinorum regni Hungariae, nec non regulamentum militare. Hozzákötve:  Index personarum, locorum, et rerum in Corpus Juris Hungarici, a temporibus S. Stephani, primi Hungarorum regis, usque ad annum MDCCCXLIV novissime concinnatus.    Budae, 1844-1847-1846, Typis et Sumptibus Typographiae Reg. Universitatis Hungaricae, 2 sztl. lev.+XII + 834 p.; 2 sztl. lev. + 582 p.; 2 sztl. lev.+220+VIII+368 p. Latin és magyar nyelven.   Korabeli félbőr-kötések, kopott borítókkal, az I. kötet javított gerinccel, szakadt elülső szennylappal, foltos lapokkal, néhány lapon szamárfüllel, a II. kötet javított, pótolt modern félbőr-kötéssel, néhány lapon nyomdahibás oldalszámozással (617/618 (helyesen(417/418)), 621/622 (helyesen(421/422)), 627/628, 629/630 (helyesen(427/428, 429,430)), 635/636 (helyesen(435/436)),437/444 (helyesen(443/444)), 645/646, 647/648, 649/650, 651/652 (helyesen(445/446, 449/4450, 451/452)), foltos lapokkal, a III. kötet kissé foltos lapokkal.
19318.

Rufpreis:
36 000 HUF
94,74
102,86
Dr. Sereg Péter: Az Eperjesi Evangélikus Jogakadémia története. DEDIKÁLT! 2021, Miskolci Egyetemi Kiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19319.

Rufpreis:
4 000 HUF
10,53
11,43
Kassics [Ignác], Ignatius: Enchiridion seu exctractus benignarum normalium ordinationum regiarum...Secundum materias serie chronologica, et ordine alphabeti digestus privata industria --. Tomus I-II. Egy kötetben (a mű 3 résszel teljes) Pest, 1825. Matthiae Trattner de Petróza. XXIV + 344 + 182 p. -  Korabeli, aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, festett lapszélekkel, kisebb kopássokkal
19320.

Rufpreis:
7 500 HUF
19,74
21,43
1832/6dik évi Országgyülésen alkotott Törvény Czikkelyek. Articuli Comitiorum anni 1832/6ti. Pozsony, [1836.] Országgyűlési Nyomtatványok. 150, XXIV p. Teljes magyar-latin kétnyelvű kiadvány. Korabeli félbőr kötésben
19321.

Rufpreis:
20 000 HUF
52,63
57,14
Szibenliszt [Mihály], Michael: Institutiones Juris Privati Romani consriptae per ~. Pars II. (a mű két kötetben teljes) Jus rerum. Pestini, 1829. Trattner. VIII+ 557-810 p. Korabeli kartonált papírkötésben, gerinc vignettával címlap piszkos, kijár, egyébként jó állapotban Ritka jogtörténeti munka melyben a természetjogi iskolához tartozó szerző a római magánjogot, azon belül dologi jogot mutatja be. Árverésen még nem szerepelt!
19322.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,63
13,71
Dr. Horváth Sándor: A természetjog rendező szerepe. Bp., 1941, Jelenkor. Kiadói papírkötés, ragasztott gerinc, kopottas állapotban.
19323.

Rufpreis:
2 600 HUF
6,84
7,43
1941 Pécsi Erzsébet tudományegyetem jogi diploma dekoratív üvegezett keretben, függő pecséttel Külső méret 70x55 cm
19324.

Rufpreis:
6 000 HUF
15,79
17,14
Szebenvármegye szabályrendeleteinek és ügyrendjeinek gyűjteménye. I. kötet. Szerk.: Reissenberger Adolf. Szebenvármegye Közönsége: Nagy-Szeben, 1899. Félvászon kötésben. Jó állapotú, kissé kopott.
19325.

Rufpreis:
1 200 HUF
3,16
3,43
Hármas mutató a magyar igazságügyi írott jog forrásairól. II. köt. A m. kir. igazságügyminiszter megbízásából kiadja az Igazságügyi Közlöny szerkesztősége. Magyar Törvények Grill-féle kiadása. Bp., 1908, Grill Károly (Nap Ujságvállalat-ny.), 917+(1) p. Kiadói egészvászon-kötés, Leszik-kötés, helyenként kisebb sérülésekkel.
19326.

Rufpreis:
1 800 HUF
4,74
5,14

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF

Aktuelle Nachrichten

Auktion 475

Besichtigung: 30 September - 3 Oktober

Losabholung: ab 7 September

Zahlungsfrist: 18 Oktober

UhrBrechnung voraussichtlich: ab 24 Oktober

  Veranstaltungen