Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 245

Kiss Pál: Marosvásárhelyi kalauz. Marosvásárhely, 1943. Uránia. 64p. Kiadói papírborítóval. Szövegközti és egészoldalas képekkel illusztrált. térkép nélkül. Ritka!
19000.

Rufpreis:
12 000 HUF
31,58
34,29
Höhnel, [Ludwig von] Lajos: A Rudolf és Stefánia tavakhoz. Teleki Sámuel gróf felfedező útja Kelet-Afrika egyenlítői vidékein 1887-1888-ban. Leírta kísérője Höhnel Lajos. I-II. kötet. Bp.,1892., Ráth Mór, (Hornyánszky Viktor-ny.), 1 (címkép) t. + [6] + 520 p.; 1 t. (címkép) + [2] + 546 p. + 1 térkép (színes, kihajtható expedíciós térkép, kijár, fénymásolattal pótolt, az eredeti térkép hiányzik) t. Első magyar kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, javított gerinccel és kötéssel, kopott borítóval, a 2. kötetben a térkép fénymásolattal pótolt.
19001.

Rufpreis:
10 000 HUF
26,32
28,57
Somogy vármegye. Szerk.: Dr. Csánki Dezső. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,(1914), Országos Monográfia Társaság,(Hornyánszky-ny.) Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, sérült gerinccel, néhány kissé sérült lappal.
19002.

Rufpreis:
8 000 HUF
21,05
22,86
Szabó Zoltán: Cifra nyomorúság. A Cserhát, Mátra, Bükk földje és népe. Bp., Cserépfalvi. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
19003.

Rufpreis:
8 000 HUF
21,05
22,86
[Fotóalbum] Az esztergomi ,,Fürdő Szálló új szárnyának feliratozott fényképalbuma. (1967) Esztergom, 1967 körül. [20] táblán 20 feliratozott, felragasztott vintázs fénykép. Haránt alakú album. Fényképalbumunk a nagy múltra visszatekintő esztergomi Fürdő Szállóhoz épített új szállodai szárny archív fotóalbuma. Esztergomban a helyi termálforrásokra támaszkodva 1842-ben épült meg a vidék első szállodája, a klasszicista stílusban emelt Szent István Fürdő és Szálloda. A szállótól elkülönülten korábban is álltak melléképületek, az 1960-as években merült fel az épületegyüttes összekötése egy új, modern stílusban építendő új szállodai szárnnyal. Az 1964-1966 között kivitelezett modern szárny - melynek teljes homlokzati felvétele a harmadik oldalon található - három emeleten 60, fürdőszobával ellátott szobát kínált, összesen 120 férőhellyel. A szálloda éttermét, recepcióját és hallját a régi épületbe is átvezetést biztosító földszinten rendezték be. Szállodánk oldalsó homlokzatán némileg túlméretezett, neon világítású Hotel felirat (volt) látható, alatta nyíltak a szállodaszintek középfolyosóinak betonlamellákkal osztott ablakai, melyek a város fő nevezetességére, a Várhegyre biztosítottak keskeny, ám magas kilátást. A további felvételek a szálloda portáját, hallját, több különböző stílusban épült éttermi helyiségeit, különtermeit, kertvendéglőjét, illetve szállodai szobáit örökítik meg. Dokumentumunk érzékletes benyomást nyújt az 1960-as évek belsőépítészetéről és a korabeli vendéglátóipar tárgyi kultúrájáról. A szállodai szárnyról készített fotó értelemszerűen nem ábrázolja a Várhegyet, hiszen annak irányából készült, nagyjából a mai Bajcsy-Zsilinszky út 37. szám alól, a kameraszög pedig délkelet felé nyílik. A modernista épületszárnyat ma már hiába keresnénk Esztergomban, rossz műszaki állapota, illetve városképi idegensége miatt a rendszerváltás után lebontották. Valamennyi táblát hártyapapír véd. Aranyozott, zsinórral fűzött korabeli fényképalbum, enyhén sérült védőborítóban.
19004.

[Fotóalbum] Az esztergomi ,,Fürdő" Szálló új szárnyának feliratozott fényképalbuma. (1967) Esztergom, 1967 körül. [20] táblán 20 feliratozott, felragasztott vintázs fénykép. Haránt alakú album. Fényképalbumunk a nagy múltra visszatekintő esztergomi Fürdő Szállóhoz épített új szállodai szárny archív fotóalbuma. Esztergomban a helyi termálforrásokra támaszkodva 1842-ben épült meg a vidék első szállodája, a klasszicista stílusban emelt Szent István Fürdő és Szálloda. A szállótól elkülönülten korábban is álltak melléképületek, az 1960-as években merült fel az épületegyüttes összekötése egy új, modern stílusban építendő új szállodai szárnnyal. Az 1964-1966 között kivitelezett modern szárny - melynek teljes homlokzati felvétele a harmadik oldalon található - három emeleten 60, fürdőszobával ellátott szobát kínált, összesen 120 férőhellyel. A szálloda éttermét, recepcióját és hallját a régi épületbe is átvezetést biztosító földszinten rendezték be. Szállodánk oldalsó homlokzatán némileg túlméretezett, neon világítású Hotel felirat (volt) látható, alatta nyíltak a szállodaszintek középfolyosóinak betonlamellákkal osztott ablakai, melyek a város fő nevezetességére, a Várhegyre biztosítottak keskeny, ám magas kilátást. A további felvételek a szálloda portáját, hallját, több különböző stílusban épült éttermi helyiségeit, különtermeit, kertvendéglőjét, illetve szállodai szobáit örökítik meg. Dokumentumunk érzékletes benyomást nyújt az 1960-as évek belsőépítészetéről és a korabeli vendéglátóipar tárgyi kultúrájáról. A szállodai szárnyról készített fotó értelemszerűen nem ábrázolja a Várhegyet, hiszen annak irányából készült, nagyjából a mai Bajcsy-Zsilinszky út 37. szám alól, a kameraszög pedig délkelet felé nyílik. A modernista épületszárnyat ma már hiába keresnénk Esztergomban, rossz műszaki állapota, illetve városképi idegensége miatt a rendszerváltás után lebontották. Valamennyi táblát hártyapapír véd. Aranyozott, zsinórral fűzött korabeli fényképalbum, enyhén sérült védőborítóban.

Rufpreis:
6 000 HUF
15,79
17,14
Pásztor Mihály: A százötven éves Lipótváros. A szerző, Pásztor Mihály (1876-1944) újságíró, közgazdasági szakíró által Jajczay János (1892-1976) művészettörténész részére DEDIKÁLT példány! Statisztikai Közlemények 93. kötet 4. szám. Bp., 1940, Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala, 223+3 p.+ 8 (térkép, közte 5 kihajtható, 1 színes.) Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, számos kijáró lappal, (de minden térkép meg van), számos ceruzás aláhúzással és bejelöléssel, bejegyzéssel, valamint a ceruzás borítón Jajczay névbejegyzéssel.
19005.

Rufpreis:
5 000 HUF
13,16
14,29
Zimmermann, W. F. A.: Die Inseln des indischen und stillen Meeres. I. Theile. Reise eines holländischen Arztes und Naturforschers von Java über Timor, die Molucken, Neu-Guinea und Neu-Seeland durch den Tonga- und Fidschi-Archipel, durch Celebes und Borneo, über die Carolinen-, Philippinen-, nach den Sandwichs-Inseln, Otaheiti, Pitcairn und zurück nach Batavia. Ein Natur- und Sittengemälde der tropischen Regionen des großen Ozeans. Nach brieflichen Mitteilungen, den neuesten Quellen und eigenen Anschauungen von Dr. - - - -. Berlin, 1863, Theodor Thiele, 1 t. + XVI + 836 p. Német nyelven. Színes címképpel, és fekete-fehér fametszetű illusztrációkkal. Korabeli kopott, foltos félvászon-kötésben, régi intézményi bélyegzésekkel, címkékkel.
19006.

Rufpreis:
5 000 HUF
13,16
14,29
Alexander Schöppner: Hausschatz der Länder- und Völkerkunde. Erster Theil: Europa. Leipzig,1869., J. J. Weber, 1 t.+XV+1+522 p.+16 t. Zweite, vielfach verbesserte und vermehrte Auflage. Német nyelven. Korabeli egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, foxing foltos lapokkal, néhány a táblák előtti hártyapapír szakadt.
19007.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,47
10,29
Almásy László (1895-1951): Az ismeretlen Szahara. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1935], Franklin-Társulat, 216 p. + 32 (fekete-fehér képek) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval.
19008.

Rufpreis:
5 000 HUF
13,16
14,29
1967-1968 Siebenbürgisch-Sächsischer Hauskalender. München, Hilfskomitee der Siebenbürger Sächsen, 144+6 p.;144+6 p. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötések, a 1968-as gerince elvált a borítótól.   Gustav Treiber (1880-1973) erdélyi szász történész magyar nyelvű ajándékozási soraival Entz Géza (1913-1993) művészettörténész, a Bolyai Tudományegyetem Művészettörténet Tanszékének vezetője, az Országos Műemlékvédelmi Hivatal tudományos Osztályának vezetője, a budapesti Képzőművészeti Főiskolán belül működő restaurátorképzés újjászervezője részére a címlapokon. Az 1968-as címlapján Entz Géza possessori bejegyzésével.
19009.

Rufpreis:
6 000 HUF
15,79
17,14
Némethy Lajos: A Budapest-vizivárosi Erzsébetiek. Megtelepedésük századik évfordulója alkalmából. Tíz régi rézmetszet utánzatával. Bp., [1885], Rudnyánszky A.-ny., 41+(1) p.+ 9 t. Modern műbőr-kötésben, tulajdonosi bélyegzővel, ceruzás bejegyzésekkel és aláhúzásokkal.
19010.

Rufpreis:
5 000 HUF
13,16
14,29
19011.

Rufpreis:
20 000 HUF
52,63
57,14

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF

Aktuelle Nachrichten

Auktion 475

Besichtigung: 30 September - 3 Oktober

Losabholung: ab 7 September

Zahlungsfrist: 18 Oktober

UhrBrechnung voraussichtlich: ab 24 Oktober

  Veranstaltungen