Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 95

20520.

Rufpreis:
20 000 HUF
52,63
57,14
20521.

Rufpreis:
13 000 HUF
34,21
37,14
Kant, Immanuel: Prolegomena minden leendő metafizikához, amely tudományként léphet majd fel. 1999, Atlantisz. Kiadói kartonált kötés, volt könyvtári példány, kissé kopottas állapotban.
20522.

Rufpreis:
6 000 HUF
15,79
17,14
20523.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,63
13,71
Russell, Bertrand: A nyugati filozófia története a politikai és társadalmi körülményekkel összefüggésben, a legkorábbi időktől napjainkig. 1994, Göncöl. Kiadói műbőr kötés, gerinc sérült, filces aláhúzásokkal, egyébként jó állapotban.
20524.

Rufpreis:
4 000 HUF
10,53
11,43
Hatvani János:  A Kazinczy-kódex nyelvjárása a Tihanyi-kódexszel való egyezései kapcsán. Nyelvtörténeti tanulmány. (Dedikált.) Budapest, 1914. A Magyar Nyelvőr kiadása (Fejér és Glatter Kő- és Könyvnyomdája). 80 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Laji barátomnak szeretettel. 918. Hatvani János. Hatvani János nyelvtörténeti dolgozata a két késő középkori kódex, az 1526-1541 között keletkezett Kazinczy-, illetve az 1530-1532 között keletkezett Tihanyi-kódex nyelvváltozatait vizsgálja. Mindkét mű legendákat és prédikációkat tartalmaz, a jelentős tartalmi egyezéseket mutató kódexek egyaránt ferences szerzetesek kézírásos műve. A címoldalon a dedikáció felett egykori magyar nyelvű jegyzet. A címoldalon és a következő három levélen csökkenő mértékű foltosság. (Nyelvészeti füzetek, 72. szám.) Fűzve, sérült, javított kiadói borítóban, az első fedőborítón kisebb foltosság.
20525.

Hatvani János: A Kazinczy-kódex nyelvjárása a Tihanyi-kódexszel való egyezései kapcsán. Nyelvtörténeti tanulmány. (Dedikált.) Budapest, 1914. A Magyar Nyelvőr kiadása (Fejér és Glatter Kő- és Könyvnyomdája). 80 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Laji barátomnak szeretettel. 918. Hatvani János". Hatvani János nyelvtörténeti dolgozata a két késő középkori kódex, az 1526-1541 között keletkezett Kazinczy-, illetve az 1530-1532 között keletkezett Tihanyi-kódex nyelvváltozatait vizsgálja. Mindkét mű legendákat és prédikációkat tartalmaz, a jelentős tartalmi egyezéseket mutató kódexek egyaránt ferences szerzetesek kézírásos műve. A címoldalon a dedikáció felett egykori magyar nyelvű jegyzet. A címoldalon és a következő három levélen csökkenő mértékű foltosság. (Nyelvészeti füzetek, 72. szám.) Fűzve, sérült, javított kiadói borítóban, az első fedőborítón kisebb foltosság.

Rufpreis:
4 000 HUF
10,53
11,43
20526.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,00
10,86
Toldy Ferenc:  Az új magyar orthologia. Budapest, 1875. Magyar Tudományos Akadémia (Athenaeum ny.) 28 p. Toldy Ferenc (1805-1875) irodalomtörténész, kritikus, a Magyar Tudományos Akadémia igazgatótanácsának tagja, a Kisfaludy-Társaság másodelnöke szenvedélyes hangú vitairatát az Akadémia 1875. március 15-i ülésén olvasta fel. Az írásban a Magyar Nyelvőr szakfolyóirat nyelvvédelmi szemléletével vitatkozik. (Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből. IV. kötet, VIII. szám.) Pamlényi 60. o. Fűzve, foltos kiadói borítóban. Nagyrészt felvágatlan példány.
20527.

Rufpreis:
3 000 HUF
7,89
8,57
,,A tömeg Az ,,Emberismeret folyóirat különszáma. Szerkesztik: Székely Béla és Kulcsár István. II. évfolyam, 2. szám. (1936. január.) (Budapest), 1936. Kellner Albert ny. 111 + [1] p. A Székely Béla szerkesztő, szakíró ötlete alapján tematikus különszámonként is terjesztett füzet az ,,Emberismeret című pszichológiai, grafológiai és pedagógiai folyóirathoz tartozik, melynek e különszáma a diktatúrák és társadalmi neurózisok növekvő jelenléte miatt különösen aktuális tömeglélektan elméletére koncentrál. A tartalomból: Albert Einstein és Sigmund Freud: Kell-e háború? - Ligeti Pál: A diktatúrák keletkezésének lélektana - Székely Béla: Az antiszemitizmus lélektana - Gésmey Pál: A szociálizmus pszichológiája - Karl Tenkitz: Tömegpszichológia és szexuálpolitika (Mit akar a szex-pol?). A belső borítókon képes kiadói könyvhirdetések. Fűzve, enyhén sérült, javított kiadói borítóban.
20528.

,,A tömeg" Az ,,Emberismeret" folyóirat különszáma. Szerkesztik: Székely Béla és Kulcsár István. II. évfolyam, 2. szám. (1936. január.) (Budapest), 1936. Kellner Albert ny. 111 + [1] p. A Székely Béla szerkesztő, szakíró ötlete alapján tematikus különszámonként is terjesztett füzet az ,,Emberismeret" című pszichológiai, grafológiai és pedagógiai folyóirathoz tartozik, melynek e különszáma a diktatúrák és társadalmi neurózisok növekvő jelenléte miatt különösen aktuális tömeglélektan elméletére koncentrál. A tartalomból: Albert Einstein és Sigmund Freud: Kell-e háború? - Ligeti Pál: A diktatúrák keletkezésének lélektana - Székely Béla: Az antiszemitizmus lélektana - Gésmey Pál: A szociálizmus pszichológiája - Karl Tenkitz: Tömegpszichológia és szexuálpolitika (Mit akar a szex-pol?). A belső borítókon képes kiadói könyvhirdetések. Fűzve, enyhén sérült, javított kiadói borítóban.

Rufpreis:
3 000 HUF
7,89
8,57
A pszichoanalízis mellett és ellen. Az ,,Emberismeret folyóirat különszáma. Szerkesztik: Székely Béla és Kulcsár István. II. évfolyam, 1. szám. (1935. június.) (Budapest), 1935. Kellner Albert ny. 112 p. A Székely Béla szerkesztő, szakíró ötlete alapján tematikus különszámonként is terjesztett füzet az ,,Emberismeret című pszichológiai, grafológiai és pedagógiai folyóirathoz tartozik, melynek e különszáma Sigmund Freud elméletének támogatására és kritikájára koncentrál. A tartalomból: Beszélgetés Sigmund Freuddal - Thomas Mann: Freud helye a modern szellemtörténetben - Sigmund Freud: Adler és Jung - J. Wagner-Jauregg: Pszichoanalízis és igazságszolgáltatás - Kluge Endre: A mélylélektan kritikája - Noszlopy László: Lélekelemzés és katholikum - Wilhelm Reich: Pszichoanalízis és szocializmus (Milyen társadalmi tényeknek köszönheti a pszichoanalízis a keletkezését?) - Székely Béla: A mélylélektan szerepe a mai nevelésben - Kodolányi János: Írói vallomás a freudizmusról. - Földi Mihály, Füst Milán, Kassák Lajos, Komlós Aladár, Kosztolányi Dezső, Vámbéry Rusztem és Zsolt Béla nyilatkozatai Freudról és a pszichoanalízisről. Példányunk fűzése enyhén meglazult. Fűzve, enyhén hiányos gerincű, sérült, javított kiadói borítóban.
20529.

A pszichoanalízis mellett és ellen. Az ,,Emberismeret" folyóirat különszáma. Szerkesztik: Székely Béla és Kulcsár István. II. évfolyam, 1. szám. (1935. június.) (Budapest), 1935. Kellner Albert ny. 112 p. A Székely Béla szerkesztő, szakíró ötlete alapján tematikus különszámonként is terjesztett füzet az ,,Emberismeret" című pszichológiai, grafológiai és pedagógiai folyóirathoz tartozik, melynek e különszáma Sigmund Freud elméletének támogatására és kritikájára koncentrál. A tartalomból: Beszélgetés Sigmund Freuddal - Thomas Mann: Freud helye a modern szellemtörténetben - Sigmund Freud: Adler és Jung - J. Wagner-Jauregg: Pszichoanalízis és igazságszolgáltatás - Kluge Endre: A mélylélektan kritikája - Noszlopy László: Lélekelemzés és katholikum - Wilhelm Reich: Pszichoanalízis és szocializmus (Milyen társadalmi tényeknek köszönheti a pszichoanalízis a keletkezését?) - Székely Béla: A mélylélektan szerepe a mai nevelésben - Kodolányi János: Írói vallomás a freudizmusról. - Földi Mihály, Füst Milán, Kassák Lajos, Komlós Aladár, Kosztolányi Dezső, Vámbéry Rusztem és Zsolt Béla nyilatkozatai Freudról és a pszichoanalízisről. Példányunk fűzése enyhén meglazult. Fűzve, enyhén hiányos gerincű, sérült, javított kiadói borítóban.

Rufpreis:
3 000 HUF
7,89
8,57
Balázs Győző 3 munkája: A szív filozófiája. Miskolc., 1930. 17p, Balázs Győző Keleti ősfilozófia és plátói szerelem. Miskolc, 1928. Magyar Jövő 2 példányban
20530.

Rufpreis:
2 400 HUF
6,32
6,86
20531.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,00
10,86

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF

Aktuelle Nachrichten

Auktion 475

Besichtigung: 30 September - 3 Oktober

Losabholung: ab 7 September

Zahlungsfrist: 18 Oktober

UhrBrechnung voraussichtlich: ab 24 Oktober

  Veranstaltungen