Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 188

Bouhler, Philipp: Adolf Hitler. Egy népi mozgalom keletkezése. Fordították: Dr. Kerekes Béla és a 60.216-os számú párttag. Bp., 1940, Nyilas Lap- és Könyvkiadó Vállalat, (Budai Bernwallner-ny.), 46+1 p. Kiadói illusztrált papírkötés, kopottas állapotban, kis benyomódásokkal. Rendkívül ritka! Aukción még nem szerepelt!  Philipp Bouhler (1899-1945) náci pártfunkcionárius, Reichsleiter, NSDAP Führer kancellárságának vezetője. Az Aktion T4 eutanáziaprogram vezetője, melynek során kb. 5000 beteg gyereket öltek meg 1941-ig.
19210.

Bouhler, Philipp: Adolf Hitler. Egy népi mozgalom keletkezése. Fordították: Dr. Kerekes Béla és a 60.216-os számú párttag. Bp., 1940, Nyilas Lap- és Könyvkiadó Vállalat, (Budai Bernwallner-ny.), 46+1 p. Kiadói illusztrált papírkötés, kopottas állapotban, kis benyomódásokkal. Rendkívül ritka! Aukción még nem szerepelt!

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
100 000 HUF
259,07
285,71
Minimales Gebot:
100 000 HUF
100 000 120 000 140 000
Makkai János: Germánia új utakon. Bp.-Pécs, Danubia. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
19211.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
12 000 HUF
31,09
34,29
Minimales Gebot:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
Couvrier, E.: Barna lázadás. 1934. június 30. Bp., 1934, Viktória Nyomda. Kiadói szétesett papírkötés, kopottas állapotban.
19212.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
12 000 HUF
31,09
34,29
Minimales Gebot:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
Forell, Fritz von: Mölders: Bp., Danubia. Kiadói félvászon kötés, jó állapotban.
19213.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
8 000 HUF
20,73
22,86
Minimales Gebot:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Pilch Jenő: Horthy Miklós. A tízéves kormányzói évfordulóra. Bp., Athenaeum. Kiadói papírkötés, első kötéstábla levált, kopottas állapotban.
19214.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
12 000 HUF
31,09
34,29
Minimales Gebot:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
Herczeg Géza: Kun Béla. Történelmi grimász. Nadányi Zoltánnak DEDIKÁLT! Berlin, 1929, Verlag für Kulturpolitik. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
19215.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
30 000 HUF
77,72
85,71
Minimales Gebot:
30 000 HUF
30 000 36 000 42 000
19216.

[Lumignon, P. - Pelz, Eduard]: Hephata oder Denkwürdigkeiten und Bekenntnisse eines Freimaurers. [Hephata avagy Egy szabadkőműves emlékiratai és vallomásai.] Mit erläuternden Abbildungen. Leipzig, 1836, Karl Andrä, XII+316 p.+1+15 t. Első kiadás. Német nyelven. Bekötött eredeti papírborítókkal. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, a címlap előtti lapon és egy táblán szakadással, kissé fo...

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
20 000 HUF
51,81
57,14
Minimales Gebot:
20 000 HUF
20 000 24 000 28 000
Nádasdy Béla: Az utolsó kísérlet 1918. Tisza István gróf utolsó politikai missziója. Bp., Csaba és Társa. Kiadói sérült papírkötés, kopottas állapotban.
19217.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
30 000 HUF
77,72
85,71
Minimales Gebot:
30 000 HUF
30 000 36 000 42 000
Ezernyolczszáz negyvennyolcz. Az 1848/49-iki magyar szabadságharcz története képekben. Egykorú képek, okiratok, eredeti kézírások, ereklyék, nevezetes nyomtatványok, kiáltványok, művészi emlékek. Ezer képpel. Szerk.: Jókai Mór, Bródy Sándor, Rákosi Viktor. Bp., 1898, Révai (Franklin-ny.), 476 p. Rendkívül gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott és ezüstözött, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel, ajándékozási bejegyzéssel, néhány lap széle sérült, az elülső kötéstábla belső borítását visszaragasztották, de a ragasztás elengedett.
19218.

Ezernyolczszáz negyvennyolcz. Az 1848/49-iki magyar szabadságharcz története képekben. Egykorú képek, okiratok, eredeti kézírások, ereklyék, nevezetes nyomtatványok, kiáltványok, művészi emlékek. Ezer képpel. Szerk.: Jókai Mór, Bródy Sándor, Rákosi Viktor. Bp., 1898, Révai (Franklin-ny.), 476 p. Rendkívül gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott és ezüstözött,...

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
18 000 HUF
46,63
51,43
Minimales Gebot:
18 000 HUF
18 000 20 000 24 000
Foerk Ernő: Török emlékek Magyarországban. (Bp., 1918, Korvin-Testvérek-ny.), 19+(1) p.+ 50 (egészoldalas ábrák) t. Átkötött, modern félbőr-kötésben, jó állapotban, címlap nélkül.
19219.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
9 000 HUF
23,32
25,71
Minimales Gebot:
9 000 HUF
9 000 10 000 12 000
[Curtius, Ernst (1814-1897)] Curtius Ernő: A görögök története I-VI. köt. A Magyar Tudományos Akadémia megbízásából, a negyedik javított kiadás után fordította Fröhlich Róbert (I-III. kötet), Szilasi Mór (IV. kötet), Lehr Albert (V. kötet) és Komáromy Lajos (VI. kötet). Bp., 1875-1880, MTA,  IV+384 p.; 4+471 p. ;4+460 p.;4+625 p.;6+522 p.;6+532 p. Első magyar nyelvű kiadás! Teljes! Átkötött modern félvászon-kötések, volt könyvtári példányok, az I. kötet végén hiánnyal (385-391 p. (4 lap)), és a III. kötetben két lap hiánnyal (451-454, 2 lap.)
19220.

[Curtius, Ernst (1814-1897)] Curtius Ernő: A görögök története I-VI. köt. A Magyar Tudományos Akadémia megbízásából, a negyedik javított kiadás után fordította Fröhlich Róbert (I-III. kötet), Szilasi Mór (IV. kötet), Lehr Albert (V. kötet) és Komáromy Lajos (VI. kötet). Bp., 1875-1880, MTA, IV+384 p.; 4+471 p. ;4+460 p.;4+625 p.;6+522 p.;6+532 p. Első magyar nyelvű kiadás! Teljes! Átkötött modern...

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
9 500 HUF
24,61
27,14
Minimales Gebot:
9 500 HUF
9 500 11 000 13 000
Gundl, Paul Anton: Vellus Aureum Burgundo-Austriacum, sive Augusti &amp; Celeberrimi Ordinis torquatorum aurei velleris equitum [...] Viennae, 1728, Typis Wolffgangi Schwendimann. Latin nyelven. Korabeli, aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, kopottas, foltos borítóval, a gerincen sérüléssel, helyenként kissé sérült foltos lapokkal, hiányos. A címlapon "Gf. Zichy J. és I.-nak emlékül adták Bodonyi R. és L." bélyegzővel.
19221.

Gundl, Paul Anton: Vellus Aureum Burgundo-Austriacum, sive Augusti & Celeberrimi Ordinis torquatorum aurei velleris equitum [...] Viennae, 1728, Typis Wolffgangi Schwendimann. Latin nyelven. Korabeli, aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, kopottas, foltos borítóval, a gerincen sérüléssel, helyenként kissé sérült foltos lapokkal, hiányos. A címlapon "Gf. Zichy J. és I.-nak emlékül adták Bodonyi...

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
20 000 HUF
51,81
57,14
Minimales Gebot:
20 000 HUF
20 000 24 000 28 000

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF

Aktuelle Nachrichten

Auktion 478

Besichtigung: 18 November - 21 November

Losabholung: ab 25 November

Zahlungsfrist: 6 December

UhrBrechnung voraussichtlich: ab11 December

  Veranstaltungen