Lagréné, De: Hajózás a szárazföldi vizeken. Folyók és folyamok. I-II. kötet. (A mű három kötetben teljes) /A Magyar Mérnök- és Építész-Egylet Könyvkiadó Vállalata V-VI./ Ford.: Kvassay Jenő, Birly Béla. Az eredetivel összeegyeztette: Mokry Endre. Budapest, 1885-1888. Magyar Mérnök- és Építész-Egylet. XII, [2] 200 p., 9 t. (kihajtható); XV, 260 [1] p. 12 t. (kihajtható); 288p. 20TKiadói, aranyozott...
Max Becker: XXXII Tafeln zur angewandten Baukunde des Ingenieurs. Der Wasserbau in seinem ganzen Umfange. [XXXII. tábla a mérnöki alkalmazott építéstudományhoz. A vízépítés a maga teljességében.] Stuttgart, 1861, Carl Mäcken, 4 p.+27 (litografált, nagyrészt fekete-fehér, de közte 2 színes is) t. Zweite, vermehrte und verbesserte Auflage. Német nyelven. Benne különféle "vízépítési" munkákra vonatko...
Frecskay János: Mesterségek szótára. I. Ötven iparág leírása; II. Ezen iparágak összesített magyar-német és német-magyar szótára.[A két kötet egyben!] Bp., 2001, Nap Kiadó, 752 p. A Budapesten, 1912-ben megjelent 1. kiadás reprintje! Kiadói műbőr kötés, jó állapotban.
Magyar földmérők arcképcsarnoka. I-III. köt. Szerk.: Raum Frigyes (I-II. köt.), Dr. Lukács Tibor (III. köt.) Tárczy-Hornoch Antal előszavával. Bp., 2001, Geodéziai és Térképészeti Rt. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
Bakos Attila - Czigler Klára - Harangozó Tamás: A magyar repülés centenáriuma. 100 év eredményei. Bp., 2009, Magyar Repüléstörténeti Társaság. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
Michael Köckritz: Porsche 911 design book. The next generation.A ramp design book. Inspired by Michael Mauer. Reutlingen, én., Ramp.space. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói haránt-alakú kartonált papírkötés.
A gépjáróművezetői vizsga rendészeti anyaga kérdésekben és feleletekben. A jobb oldali közlekedéssel kapcsolatban hatályba élő új közlekedési szabályoknak megfelelően átdolgozott VIII. kiadás. Budapest, 1943. Stádium Sajtóvállalat Rt. (ny.) 56 p. Magyarországon a vízi és vasúti közlekedéssel ellentétben a közutakon egészen 1941-ig a középkorból örökölt bal oldali közlekedés volt érvényben. 1938-19...
Orelt Lajos: Vezérkönyv az elemi népiskolai kézimunkák tanításához. Tanítók, képezdei növendékek és szülők számára. I. füzet. DEDIKÁLT! Nagyszeben, 1886, Szerzői, 32 p. Kiadói papírkötés, szakadt, hiányos, foltos borítóval.