Antik

Zahl der Lose: 180

Antimenzion - Krisztus siratásának jelenetével. 1751, magyar, vászonra nyomott fametszet, a kereszt ábrázolásának helyén hátoldalt felvarrott kegytárgy ereklyével, 47x59 cm /// "Az antimenzion a bizánci rítusú egyházakban (ortodox és görög katolikus) használatos, négyszögletű textília, amelyen rendszerint Krisztus keresztről való levételének és siratásának sokszorosító technikával (fa- vagy rézdúc alkalmazásával) textilre nyomott ábrázolása látható. A kompozíció hátterében álló kereszt szárába viaszba helyezett ereklyét varrnak, a hordozó vásznat bélelik. Az antimenziont a püspök szenteli meg, nevét és a szentelés évét az ikon alatti mezőbe helyezett felirat rögzíti, nélküle Szent Liturgiát végezni tilos, ezért minden templom oltárán megtalálható."
12112.

Antimenzion - Krisztus siratásának jelenetével. 1751, magyar, vászonra nyomott fametszet, a kereszt ábrázolásának helyén hátoldalt felvarrott kegytárgy ereklyével, 47x59 cm
///
"Az antimenzion a bizánci rítusú egyházakban (ortodox és görög katolikus) használatos, négyszögletű textília, amelyen rendszerint Krisztus keresztről való levételének és siratásának sokszorosító technikával (fa-...

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
30 000 HUF
77,72
85,71
Minimales Gebot:
30 000 HUF
30 000 36 000 42 000
12113.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
48 000 HUF
124,35
137,14
Minimales Gebot:
48 000 HUF
48 000 55 000 65 000
Hatalmas velencei stílusú, gyertyatartót kezében tartó szerecsen figurájával díszített állólámpa. Működik. Polikróm festésű fa / fapréselmény, festett vas, kis kopásokkal, m: 195 cm /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK / ONLY PERSONAL COLLECTION IN OUR OFFICE!
12114.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
100 000 HUF
259,07
285,71
Minimales Gebot:
100 000 HUF
100 000 120 000 140 000
cca 1930, belga banklámpa, zománcozott fém búrával, márvány talpon, kapcsolója hiányzik, búráján zománc sérült, jelzés nélkül, m: 50 cm
12115.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
14 000 HUF
36,27
40,00
Minimales Gebot:
14 000 HUF
14 000 16 000 19 000
Antik rézlemez asztali lámpa, fényképtartó résszel, savmaratott búrával, m: 36,5 cm
12116.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
11 000 HUF
28,50
31,43
Minimales Gebot:
11 000 HUF
11 000 13 000 15 000
12117.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
15,54
17,14
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Antik gyertyatartó. Antik asztali Art-deco stílusú krómozott kétkarú gyertyatartó, kerek talpon, szép fényes állapotban. Jelzés nélkül. m: 25 cm d: 11.5 cm
12118.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 200 HUF
8,29
9,14
Minimales Gebot:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
12119.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 800 HUF
12,44
13,71
Minimales Gebot:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Lukács Lajos (1922-2006): Faragott kürt fiatal lány és címer ábrázolással, jelzett, h: 21 cm
12120.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
10 000 HUF
25,91
28,57
Minimales Gebot:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Ezüstözött alpakka cukorszóró és kis kanál 12,5 cm
12121.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
10,36
11,43
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Vadászkutyát ábrázoló fali dísz tál öntvény ca 1900 d: 30 cm
12122.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
12,95
14,29
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Art deco kínáló tál. Alpakka, 27x31 cm
12123.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
8 000 HUF
20,73
22,86
Minimales Gebot:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF

Aktuelle Nachrichten

Auktion 478

Besichtigung: 18 November - 21 November

Losabholung: ab 25 November

Zahlungsfrist: 6 December

UhrBrechnung voraussichtlich: ab11 December

  Veranstaltungen