Vezető a keszthelyi Georgikon Majormúzeumhoz. Keszthely, 1976, Magyar Mezőgazdasági Múzeum - Georgikon Majormúzeum. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
Zákonyi Ferenc - Illés István - Horváth Ferenc: A balatoni üdülőkörzet természeti értékei. Bp., 1985, Országos Környezet- és Természetvédelmi Hivatal. Kiadói papírkötés.
1929 Magyar hajós-naptár. Folyamhajózási évkönyv 1929. IV. évf. Kiadja a Magy. Kir. Folyam- és Tengerhajózási Rt. Hajótisztek Társasköre. Bp., Stephaneum-ny. Kihajtható mellékletekkel. Korabeli félvászon-kötésben, viseltes állapotban, tulajdonosi bejegyzéssel.
1934 A Balatoni társaság országos elnöke, József Ferenc királyi herceg felkapaszkodik a Szentgyörgy-hegyi menedékházba, a háttérben Kisapáti és Nemesgulács házaival, fotó hátoldalon részletes leírással, szép állapotban, 13×9 cm
Lóczi Lóczy Lajos: A Balaton környékének geológiai képződményei és ezeknek vidékek szerinti telepedése. A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei I. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza I. rész: A Balaton környékének geologiája és morfológiája. I. szakasz. Bp., 1913., Magyar Földrajzi Társaság Balaton-Bizottsága,(Kilián Frigyes-ny.), VIII+2+617 p.+1 (kihajtható melléklet) t....