A Gerbeaud / The Gerbeaud 150. Szerk.: Niszkács Anna. Bp., 2008, Gerbeaud Gasztronómia Kft. Fotókkal illusztrált kötet, magyar és angol nyelvű szöveggel. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban.
Rusznyák István: Reformtáplálkozás. Útbaigazításokkal és ételreceptekkel vese-, gyomor-, anyagcsere-, stb. betegek diétás ellátására. A konyhatechnikai és receptrész Dr. Rusznyák Istvánné és Szántó Ernőné munkája. Bp., 1947., (Szeged, Szeged Városi Nyomda), 175 p. 4. kiadás. Átkötött félvászon-kötés, javított címlappal.
Dr. Lahmann, [Heinrich]: Hogyan táplálkozzunk? Ford.: Ember János és Müller Antal. Az egyik fordító és kiadó, Ember János által ALÁÍRT példány. Bp., 1901.,Ember János, 154+6 p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kopott borítóval, hiányzó szennylapokkal, a címlapon kis lyukkal.
Nagy szakácskönyv tétel benne két régi : Bánffyhunyadi Hunyadi Erzsébet: A jó házi konyha. Így kell főzni!! Bp., é.n., Singer és Wolfner. Sérült, megviselt állapotban, Villamos sütés-főzés szakácskönyve + 13 db egyéb szakácskönyv
David Molyneux-Berry: Sotheby's Weinführer. Die Klassischen Weine der Welt und ihre Eiketten. Bindlach, 1995, Gondrom. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt, karcos kiadói papír védőborítóban.