Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 270

[A török elleni háborúkról Magyarország és Buda visszafoglalásáról] Boethius, Christoph: Des Ruhm-Belorberten und Triumph-leuchtenden Kriegs-Helms Dero Röm. Käis. Maj. und den Mahometischen Tulband Andrer Theil. Darinn Die Kriegs-Züge? im Jahr 1685. und 1686...Nürnberg, 1688. Johann Christoff Lochner. 456p. + 23t. + [16]p. Hozzákötve: Boethius, Christoph: Anhang zu dem Triumph-leuchtenden Kriegs-Helm Kömisch-kenserlicher Majestät... [2]p. + 148p. + 4t. + [6]p. Újrakötve, 20. századi félbőr-kötésben, bordázott, aranyozott gerincce, az egyik tábla hiányos, egy tábla szakadt, egy tábla sérült, részben foltos lapokkal, előzéklapján tulajdonosi bejegyzéssel: "Ex libris Joannis Schmid Not. et maioris".  Összesen 23+4 tábla, köztük 4 város, Budát (Ofen), Eperjes (Eperies), Dubica (Dubiza), és Pécset (Fünfkirchen) ábrázoló metszetekkel.
19456.

[A török elleni háborúkról Magyarország és Buda visszafoglalásáról] Boethius, Christoph: Des Ruhm-Belorberten und Triumph-leuchtenden Kriegs-Helms Dero Röm. Käis. Maj. und den Mahometischen Tulband Andrer Theil. Darinn Die Kriegs-Züge? im Jahr 1685. und 1686...Nürnberg, 1688. Johann Christoff Lochner. 456p. + 23t. + [16]p. Hozzákötve: Boethius, Christoph: Anhang zu dem Triumph-leuchtenden Kriegs-H...

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
130 000 HUF
336,79
371,43
Minimales Gebot:
130 000 HUF
130 000 150 000 180 000
19457.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
12 000 HUF
31,09
34,29
Minimales Gebot:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
Képes Krónika. (Chronicon Pictum). I-II. kötet. I.: Az Országos Széchenyi Könyvtárban őrzött kódex hasonmása. II.: A krónika latin szövege és magyar fordítása, kísérőtanulmányokkal. Bp., 1964, Magyar Helikon. Kiadói egészbőr-kötés / félbőr-kötés, hártyapapír védőborítóban, kissé sérült kiadói kartontokban, a lapokon helyenként apró felületi sérülésekkel, de összességében jó állapotban. Számozott (79./1000) példány.
19458.

Képes Krónika. (Chronicon Pictum). I-II. kötet. I.: Az Országos Széchenyi Könyvtárban őrzött kódex hasonmása. II.: A krónika latin szövege és magyar fordítása, kísérőtanulmányokkal. Bp., 1964, Magyar Helikon. Kiadói egészbőr-kötés / félbőr-kötés, hártyapapír védőborítóban, kissé sérült kiadói kartontokban, a lapokon helyenként apró felületi sérülésekkel, de összességében jó állapotban. Számozott (...

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
40 000 HUF
103,63
114,29
Minimales Gebot:
40 000 HUF
40 000 48 000 55 000
Láng Lajos - Jekefalussy József: Magyarország népességi statisztikája. Bp., 1884, Athenaeum. + Magyarország gazdasági statisztikája. Bp., 1887, Athenaeum. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
19459.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
28 000 HUF
72,54
80,00
Minimales Gebot:
28 000 HUF
28 000 32 000 38 000
19460.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
12 000 HUF
31,09
34,29
Minimales Gebot:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
19461.

Horváth, [Péter] Petrus: Commentatio de initiis, ac maioribus Jazygum et Cumanorum eorumque constitutionibus a Petro Horváth. Ex probatis scriptoribus, et authenticis documentis deprompta. [Pest] Pestini, 1801. Typis Matthiae Trattner. [16] + 254 + [2] p. Egyetlen latin kiadás. Horváth Péter (1756-1829) jász-kun főjegyző, gimnáziumi igazgató és későbbi jász-kun főkapitány alapvető monográfiája a ...

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
11 000 HUF
28,50
31,43
Minimales Gebot:
11 000 HUF
11 000 13 000 15 000
Herbert von Moos: Das grosse Weltgeschehen. Bände 1-6. Hrsg. von - - -. Militärischer Mitarbeiter: Franz Carl Endres. Berlin, 1942-1945., Hallwag. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés,
19462.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
14 000 HUF
36,27
40,00
Minimales Gebot:
14 000 HUF
14 000 16 000 19 000
Pauszaniasz: Görögország leírása I-II. köt. Ford., a jegyzeteket írta és a névmutatót összeáll. Muraközy Gyula. A fordítást az eredeti egybevetette, a jegyzeteket kiegészítette és az utószót írta: Patay-Horváth András. Bp.,2000., Pallas Stúdió - Attraktor Kft. Egészoldalas térképekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, foltos kiadói papír védőborítóban.
19463.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
12 000 HUF
31,09
34,29
Minimales Gebot:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
19464.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
15 000 HUF
38,86
42,86
Minimales Gebot:
15 000 HUF
15 000 18 000 20 000
19465.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
15 000 HUF
38,86
42,86
Minimales Gebot:
15 000 HUF
15 000 18 000 20 000
19466.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
12 000 HUF
31,09
34,29
Minimales Gebot:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
19467.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
7 000 HUF
18,13
20,00
Minimales Gebot:
7 000 HUF
7 000 8 000 9 500

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF