Bücher: Jagd

Zahl der Lose: 20

Bársony István: Az én világom. A szerző, Bársony István (1855-1928) vadász, író, újságíró által DEDIKÁLT példány. Bp., 1925, Stádium, 1 t. + 328 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos borítóval, szakadozott borítószélekkel és sérült gerinccel, néhány lap szélén kis szakadásokkal, kissé foltos lapokkal.
20430.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
10 000 HUF
25,91
28,57
Minimales Gebot:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
20431.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 800 HUF
12,44
13,71
Minimales Gebot:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
John Bokk: Vadászélményeim. H.n., é.n., magánkiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. (Ritka!)
20432.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
10,36
11,43
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Heltay István: A róka ökológiája és vadászata. Bp.,1989, Mezőgazdasági, 175+1 p.+4 (fekete-fehér táblák) t. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, javított kiadói papír védőborítóban, de belül jó állapotban.
20433.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
15,54
17,14
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Tersánszky J. Jenő: A vezérbika emlékiratai. Bp.,1938,Cserépfalvi, (Bp., Pápai Ernő-ny.), 246 p. Kiadói egészvászon-kötés.
20434.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 200 HUF
8,29
9,14
Minimales Gebot:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Homoki Nagy István:  Szárnyas vadászmesterek. Fotóriport a vadászmadarakról. Írta és fényképezte Homoki Nagy István. Budapest, 1947. Országos Természettudományi Múzeum - Egyetemi Nyomda. 1 t. (címkép) + 61 + [3] p.+ 65 t. (egy színes, 64 kétoldalas). Egyetlen kiadás. A jogász végzettségű természetjáró és amatőr fotós Homoki Nagy István (1914-1979) karrierje 1945-ben fordult végleg a természetfilmezés felé, kötetében az 1947-ben készült, Szárnyas vadászmesterek című természetfilmjének emlékeiből és képanyagából szemezget, a képek közt értékes werkfotó-anyaggal. A szövegközti vadász életképeket Benyovszky István készítette. Vuray 339. Tordai 581. Illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
20435.

Homoki Nagy István: Szárnyas vadászmesterek. Fotóriport a vadászmadarakról. Írta és fényképezte Homoki Nagy István. Budapest, 1947. Országos Természettudományi Múzeum - Egyetemi Nyomda. 1 t. (címkép) + 61 + [3] p.+ 65 t. (egy színes, 64 kétoldalas). Egyetlen kiadás. A jogász végzettségű természetjáró és amatőr fotós Homoki Nagy István (1914-1979) karrierje 1945-ben fordult végleg a természetfilme...

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
6,22
6,86
Minimales Gebot:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
20436.

Hedges, F[rederick] A[lbert] Mitchell: Battles With Giant Fish. With Illustrations from Photographs by Lady Richmond Brown. London, (1925). Duckworth & Co. (Printed by Hazell, Watson and Viney Ltd.) 1 t. (címkép) + 307 + [1] p. + 31 t. Frederick Albert Mitchell Hedges (1882-1959) angol utazó, kalandor, médiaszemélyiség. Fiatal korában apja tőzsdei cégénél dolgozott, majd egzotikus utazásokra in...

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 000 HUF
2,59
2,86
Minimales Gebot:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
20437.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
12,95
14,29
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
20438.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
10,36
11,43
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Tálosi István (szerk.): Ötven vadász emlékeiből. Bp., 1995, Terraprint. Kiadói papírkötés, a címlapon névbejegyzéssel.
20439.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
5,18
5,71
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Vegyes könyv tétel, 4 db:  Széchenyi Zsigmond: Ahogy elkezdődött. Egy magyar vadász hitvallása. Bp., 1961. Szépirodalmi. Schell József illusztrációival. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.;  R. T. Peterson - G. Mountfort - P. A. D. Hollom: Európa madarai. Magyar viszonyokhoz alkalmazta Dr. Tildy Zoltán. Bp., 1977, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés.;  Schmidt Egon: Madarakról - mindenkinek. Bp., 1970, Natura. Kiadói egészvászon-kötés.;  Major István: Lesz-e sas 2000-ben? Az állatvilág múltja, jelene és jövője. Bp., 1979, Natura. Kiadói kartonált papírkötés.
20440.

Vegyes könyv tétel, 4 db:

Széchenyi Zsigmond: Ahogy elkezdődött. Egy magyar vadász hitvallása. Bp., 1961. Szépirodalmi. Schell József illusztrációival. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.;

R. T. Peterson - G. Mountfort - P. A. D. Hollom: Európa madarai. Magyar viszonyokhoz alkalmazta Dr. Tildy Zoltán. Bp., 1977, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés.;

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Dékány András: Náderdőben vadmadár. Bp., 1955, Magvető. Kiadói félvászon-kötés.
20441.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
6,22
6,86
Minimales Gebot:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF