Derböck, C. V.: Die Nordpol-Fahrer. Nordenskjöld's und seiner Gefährten Erlebnisse im ewigen Eise. Original-Erzählung für die Jugend. Mit Farbendruck-Illustrationen nach Original-Zeichnungen von Gustav Annemüller. Leipzig, é.n., Otto Drewitz Nachfolger. Egészoldalas, színes illusztrációkkal. Német nyelven. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, belül nagyrészt jó állapotban,...
A csodaszarvas. Magyar mese-mondavilág I. Mesélte Benedek Elek. Illusztrálta: Reich Károly. 1987, Móra. Kiadói egészvászon kötés, kissé sérült papír védőborítóval, jó állapotban.
Münchener Volksbücher 3 kötete (Nr. 47-48, 75.:) Ben Said der Schrecken des Nyanza See's, Die Rache der Blutigen Faust, Ludwig Foehse: Die Zerstörung von Omaha. München, Münchener Verlags-Institut. Német nyelven. Kiadói papírkötések, litografált borítókkal.
Émilie Beaumont: Nézd, milyen a hegyvidék! Ford.: Schneider Katalin. Bp., 1998, Passage. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
Benedek Elek: A csudafa. Mesék. Jaschik Álmos színes képeivel. Bp., 1987, Terra - Kossuth Nyomda. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, a gerincen sérüléssel, foltos lapokkal.