Karcsú Antal Arzén: Vácz város története. II., V., VIII. kötetek. II.: Gr. Migazzitól báró Splényi püspökig, azaz: 1756-1787. V.: A váczi egyházmegye általános, s a püspöki lakok története és a püspökök életrajzai az első főpásztortól Peitler Antal Józsefig bezárólag. (1036-1885.) VIII.: Az egyházmegyei intézetek, és a kolostorok. Vác, 1880-1887, Serédy G. Siketn. Iparint.-ny. (II. köt.) / Mayer S...
Oroszlány Gábor (szerk.): Maros-vásárhely és a háború 1914-15. Első könyv. 1914. Marosvásárhely, 1915. Grünn Sámuel. 80 p. Számos szövegközti fényképpel illusztrált. Az eredeti elülső borító felhasználásával átkötött, aranyozott félvászon kötés, foltos borítóval, belső kötéstáblán korabeli Ady Győző és felesége magán-könyvtára könyvjeggyel (ex libris). Két kötetben teljes, így is rendkívül ritka, ...
Colin Ross: Die Erde in Bildern. Kiadói kolligátum: Das Europa - Buch.; Das Buch der Fernen Welt. Asien. Afrika. Australien. Amerika. Berlin,(1931),Paul Franke Verlag, XVI+336;+XVI+336 p. Német nyelven. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált, benne magyar vonatkozású képanyaggal is, Budapesttel és Magyarországgal. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, festett felső lapélekkel, jó állapotban.
Cholnoky Jenő: A Föld és élete. I-VI. köt. Világrészek, országok, emberek. I. köt.: Európa. II. köt: Ázsia. III. köt.: Afrika. IV. köt. Amerika. V. köt.: Ausztrália, Oceánia és a sarkvidékek. VI. köt.: Magyarország földrajza. Bp., [1936-1937], Franklin. Gazdag képanyaggal illusztrálva. A II. és III. kötetben térkép-mellékletekkel. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítókkal, a...
Szeghalmy Gyula: Dunántúli vármegyék. Előszó: József főherceg ő királyi fensége. Budapest, 1937. Magyar Városok Monografiája Kiadóhivatala (Sárik Gyula és Géza ny., Cegléd-Budapest). 890 p. + 33 t. (28 kétoldalas, 5 színes). Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül szövegközti rajzokkal, alaprajzokkal, térképvázlatokkal gazdagon illusztrált honismereti, turisztikai és statisztikai kötet, mely a mag...