Nagy gondolkodók. I. köt.: Görögök és latinok. 1. Platon: A lakoma. Ford. és bevezetéssel ellátta: Telegdi Zsigmond. Officina Könyvtár 1. 2. Platon: Sokrates védőbeszéde. Ford. és bevezetéssel ellátta: Devecseri Gábor. Officina Könyvtár 59. 3. Epikuros legfontosabb levelei. Kerényi Károly előszavával. Kövendi Dénes és Sárosi Gyula tolmácsolásában. Officina Könyvtár. 84/85. 4. Seneca leveleiből...
Dal, Vlagyimir Ivanovics: Az élő nagy orosz nyelv magyarázó szótára. I-IV. köt. [Két kötetbe kötve. Teljes!] Szentpétervár-Moszkva, 1880-1882, M. O. Wolff, LXXXIV+723+(1) p.; 807+(1) p.; 576 p.; 704 p. Második kiadás. Orosz nyelven. Korabeli, aranyozott, bordázott gerincű félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kissé sérült, kopottas borítóval, belül a lapok nagyrészt jó állapotban. A négy köte...
Orosz - burját-mongol szótár. Szerk.: C. B. Cidendambajev. Moszkva, 1954, Állami Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, intézményi bélyegzővel. / Russian - Buryat-Mongolian dictionary. Hardcover, with slightly worn cover.
Orosz-kazah szótár. Szerk.: N. T. Szauranbajev. Moszkva, 1954, Állami Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, intézményi bélyegzővel. / Russian-Kazakh dictionary. Hardcover, with slightly worn cover.
Arab-orosz szótár. Összeáll.: H. K. Baranov. Moszkva, 1957, Állami Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel. / Arabic-Russian dictionary. Hardcover, with slightly damaged spine.
Thomas Hobbes: Leviatán vagy az egyházi és világi állam anyaga, formája és hatalma. Ford.: Vámosi Pál. Bp., 1970., Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, foltos kiadói papír védőborítóban. Megjelent 2550 példányban.
Michel Foucault: A fantasztikus könyvtár. Válogatott tanulmányok, előadások és interjúk. Válogatott és ford.: Romhányi Török Gábor. Bp., 1998., Pallas Stúdió - Attraktor Kft. Kiadói egészvászon-kötés, foltos kiadói papír védőborítóban.
Giordano Bruno válogatott dialógusai. M. A. Dinnyik bevezető tanulmányával. Szerk.: Szauder József. Ford.: Fogarasi Miklós, Koltay-Kastner Jenő és Szemere Samu. Bp., 1950, Hungária. Kiadói félvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban.