Pák Dienes: Vadászattudomány. Szerzé Pák Dienes. I.-II. kötet (egybekötve).
Budán, 1829. A’ Magyar Királyi Tud. Egyetem’ betűivel. XX + 218 p.; 223 p. Első kiadás.
Az első magyar nyelven megjelent vadászattudományi szakkönyv. Fűzve, XIX. sz végi papírborítóban. (Az utolsó két lap hiányzik, néhány oldal sérült, de a szöveg csak 2. kötet tartalmában hiányos mintegy fél oldalon, néhol foltos)
A vadászati ismeretek kézikönyve. I.-III. köt. (4 kötetben) Teljes!
1. köt. Bélházy Jenő: Első rész: Fegyvertan. Második rész: Fogó-készülékek, csalétkek, hívók, hurkok… Harmadik rész: A vadász-ebek, vadász-ló és sólyom. Bp. 1892. Grill. 6 sztl. lev. 476p. 2 sztl. lev. 31 t. 2 t (kihajtható).
2. köt. Szécsi Zsgmond: A hazai vadak természetrajza. Bp. 1892. Grill. 6 sztl. lev. 286 l. 1 sztl. lev. 25 t.
3. köt. Illés Nándor: (A vadászat kezelése és gyakorlása.) 1-2. rész. Bp. 1895. Grill. VIII, 448 l.; X, 310 l.
A kötetek gazdag szövegközti és egészoldalas képanyagot tartalmaznak.
Festett, aranyozott, kiadói egészvászon-kötésben.
Az 1. és a III./2. kötet gerincén kis sérülés, egyébként jó állapotban
Diezel, Karl Emil: Az apróvad vadászata. Fordította és a hazai viszonyoknak megfelelőleg átdolgozta: Mika Károly. Bársony István előszavával. Díszkiadás!
Bp. 1899. Athenaeum. 722p. + 16t. (színes képtáblák) + 20t. (egyszínű képtáblák)
214 egyéb szövegképpel. Kiadói, festett egészvászon-díszkötésben, festett lapszélekkel. (egy lap kijár)
N. Kiss Géza vadásznaplója - A Felső-Nílus mentén. 33 eredeti fényképpel. Bp., 1917. Benkő Gyula. 179 p. + 1 kihajtható térkép. (Kiadói papírkötésben, gerinc kissé sérült)
Lakatos Károly: Vadászhit. - A magyar vadászbabonák és hiedelmek kultusza. 2. bőv. kiad.
Szeged, 1910. Engel. 108p. Szövegközti rajzokkal. Fűzve, kiadói borítékban, a címlapon színes, lithografált címképpel; szép állapotban
Kékessy László: A magyar vadász kézikönyve. Bársony István előszavával. 40 szöveképpel és táblázattal Bp. 1925, Athenaeum. 128p. Festett, kiadói egészvászon-kötésben.
Kittenberger Kálmán: A megváltozott Afrika. Nagybányai Horthy Jenő előszavával, 109 képpel. Franklin-Társulat, egészvászon kötésben. Első kiadás! (egy lap kijár, egyébként jó állapotban)