XIX. sz vége: Ezüst (Ag) öv bőrre fűzött veretekből, aranyozott ezüst filigránból rakott növényi motívumokkal és niello-díszítéssel, 84 zolotniki (875/1000) tisztaságú kaukázusi jelzéssel és "AI" mesterjeggyel /
End of 19th century: Silver belt from the Caucasus on a leather base, with gold plated filigree floral decoration and niello inlay, 84 zolotniki (875/1000) fineness hallmark and "AI" maker's mark, 77cm, br: 607gr
XIX. század: Orosz (kozák) ezüst (Ag) öv aranyozott ezüst filigrán veretekkel, türkiz berakással, 84 zolotniki (875/1000) tisztaságjelzéssel és "CA" mesterjeggyel ellátva /
19th century Russian (cossak) silver belt with gold plated silver filigree decoration and turquoize stones, with 84 zolotniki (875/1000) fineness hallmark and "CA" maker's mark, 70cm, 232gr
cca 1940 Horgolt láncszemes ezüst (Ag) színházi táska szattyánbőr béléssel, elöl horgolt díszsorral, a záron kék kövekkel /
Silver women`s theater bag with leather lining, br: 205gr, 18x18cm (36x18cm)
cca 1880-1890 Növényi arabeszkkel díszített, ezüst (Ag) tokos, kulcsos zsebóra 800-as tisztaságú svájci jelzéssel, színezett, kézzel festett, hibátlan porcelán számlappal, másodpercmutatóval, kulccsal, a tokon nagyrészt lekopott aranyozással (a fogantyú pótolt) /
1861 13 latos antik ezüst (Ag) ruhadísz megkopott aranyozással, bécsi jelzéssel és "AK" mesterjeggyel /
Silver clothing decoration with worn gold plating, 13 loth Viennese hallmark and "AK" maker's mark, 7,5 cm, 17,6gr