Besold, Christopher: Synopsis politicae doctrinae. Editio tertia. Amstelodami, Jodocus Jassonium, 1648. A címlap fele utólag üres lappal restaurálva. + Gataker, Thomas: Antithesis Partim Guillelmi Amesii, partim Gisberti Voetii. De sorte thesibus reposita. Editio secunda. Lugduni Batavorum, 1659, Henricus Verbiest. A két könyv egy kötetbe kötve, bőrkötésben, jó állapotban.
Csánki Dezső (szerk.): Árpád és az Árpádok. Történelmi emlékmű. Árpád vezér halálának ezredik évfordulója alkalmával, Thaly Kálmán kezdeményezésére és támogatásával. Bp. (1908), Franklin. 1 t. (címkép, heliogr.) XVII, 1 sztl. lev. 396 l. 1 sztl. lev. 16 t. (színes, feliratozott hártyapapírral) 21 mell. (facsimile, feliratozott hártyapapírral) 1 térk. (színezett, kihajtható) 1 térk.vázl. (kihajtható) 2 tábl. (genealogiai, kihajtható). Lapszámozáson belül 18 t. (színes, feliratozott hártyapapírral). Szövegközti, színes képekkel gazdagon illusztrált. Fejezetenként eltérő, díszesen keretezett lapokkal, színes iniciálékkal. Kiadói, díszesen aranyozott egészbőr-díszkötésben, a kötéstáblán Holló Barnabás Árpádot ábrázoló rézplakettjével, a hátsó táblán dombornyomású képpel. Gerinc egy helyen sérült, egyébként szép állapotú példány.
Neuer gemeinnütziger und unterhaltender Vaterländischer Haus-Kalender für Ungarn und Siebenbürgen, für Katolische, Evangelische und Griechen auf das gemeine Jahr 1854. 29. évf. Kassa, 1854, Karl Werser. Borítója hiányzik, kicsit megviselt állapotban. /
Neuer gemeinnütziger und unterhaltender Vaterländischer Haus-Kalender für Ungarn und Siebenbürgen, für Katolische, Evangelische und Griechen auf das gemeine Jahr 1854. 29. Jahrgang. Kaschau/Košice, 1854, Karl Werser. The covers are missing, in a bit worn out condition.
Sturm Antal: Országgyűlési almanach 1897-1901. Rövid életrajzi adatok a főrendiház és a képviselőház tagjairól. Bp. 1901. Budapesti Tudósító. (Lloyd-Társ. ny.) 398 + [1] + [28] p. (vegyes tárgyú hirdetések). Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben. Egy lapon tollal írt bejegyzéssel, egy lap rojtos.
Udvari élet a francia királyok alatt.
Bp. 1908 Franklin. 336p. 78 egész oldalas és szövegközti illusztrációval. Kiadói, aranyozott selyemripsz díszkötésben, kopott aranyozással
A felvidéki magyarság húsz éve. 1918-1938. Szerk. a Magyar Statisztikai Társaság Államtudományi Intézete. Bp., 1938, K.M. Egyetemi ny. 136 p., 5 térkép (kihajtható), 3 táblázat (kih.) Fűzve, kiadói borítóban.
Lewis Henry Morgan: Az ősi társadalom /vagy kutatások az emberi fejlődés menetéről a vadság állapotából a barbárságon át a civilizáció felé/. Ford.: Bodrogi Tibor, Bónis György. Bevezető tanulmány, függelék: Bodrogi Tibor, lektorálta: Ortutay Gyula.
Bp., 1961, Gondolat, /Franklin-ny./. 1 t. (a szerző fényképe), 450p. Aranyozott kiadói vászonkötésben, megjelent 3000 példányban Rendkívül ritka! Jó állapotú könyvtári másodpéldány
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.