Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 41

1808 Balassa János (1784-?) alsóbüki (1808-1812) majd sárszentlőrinci (1812-?) evangélikus lelkész wittenbergi kéziratos német nyelvű egyetemi jegyzete az 1807-1808-as tanévből, Heinrich Leonhard Hubner (1780-1853) evangélikus teológus Apologetik des Christenthums c. előadásáról. Kicsit laza, kopott kartonált papírkötésbe kötve, egyébként jó állapotban.
11240.

1808 Balassa János (1784-?) alsóbüki (1808-1812) majd sárszentlőrinci (1812-?) evangélikus lelkész wittenbergi kéziratos német nyelvű egyetemi jegyzete az 1807-1808-as tanévből, Heinrich Leonhard Hubner (1780-1853) evangélikus teológus "Apologetik des Christenthums" c. előadásáról. Kicsit laza, kopott kartonált papírkötésbe kötve, egyébként jó állapotban.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
1812 Linz, német nyelvű ex officio levél Karl Freiherr von Lempurch (1789-?) későbbi császári tanácsos részére, rányomott viaszpecséttel / 1812 Ex officio letter in German adressed to Karl Freiherr von Lempruch (1789-?) later imperial councillor, with wax seal on it
11241.

1812 Linz, német nyelvű ex officio levél Karl Freiherr von Lempurch (1789-?) későbbi császári tanácsos részére, rányomott viaszpecséttel /

1812 Ex officio letter in German adressed to Karl Freiherr von Lempruch (1789-?) later imperial councillor, with wax seal on it

Rufpreis:
5 000 HUF
1814 Pálóczi Horváth Ádám(1760-1820): Ó és új, mintegy ötödfél száz énekek. Ki magam tsinálmányai, ki másé. Az eredeti kézirat 19. századi másolata 28 keménylapos oldalon, a kötés Szimmeiszet József Könyvkötészete készítette
11242.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
47,06
1820 Linz, német nyelvű ex officio levél Karl Freiherr von Lempurch (1789-?) kerületi biztos, későbbi császári tanácsos részére / 1812 Linz, ex officio letter in German adressed to Karl Freiherr von Lempruch (1789-?) Kreiskommissar, later imperial councillor
11243.

1820 Linz, német nyelvű ex officio levél Karl Freiherr von Lempurch (1789-?) kerületi biztos, későbbi császári tanácsos részére /

1812 Linz, ex officio letter in German adressed to Karl Freiherr von Lempruch (1789-?) Kreiskommissar, later imperial councillor

Rufpreis:
5 000 HUF
cca 1830 Helytartótanácsi leírat, melyben a burgenlandi Vágodon építendő ágostai felekezet templomára gyűjtést engedélyez / cca 1830 Ex offo letter of the Governing council in which it allows collecting money for the Holzschlag (Burgenland) church
11244.

Rufpreis:
8 000 HUF
1832 Eötvös Ignác (1786-1851) jogtudós, író, politikus saját kézzel aláírt hivatalos kancelláriai levele
11245.

Rufpreis:
6 000 HUF
1833 Takácsi takács céh által kiállított céhlevél / Guild warrant
11246.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,54
44,12
1845 I. Ferdinánd által kibocsájtott kiváltságlevél a Szepes vármegyei Svedlér bánya-mezővárosában lakó egy czéhbe állott kovács, kerékgyártó, szabó, bányakovács, asztalos, kádár és festő céhnek. Magyar nyelven kézzel írt bevezetővel, nyomtatott cikkelyekkel 16 oldalon, kézzel írott záradékkal két oldalon, valamint Ferdinánd császár, gróf Mailáth Antal kancellár, Jászay Pál (1809-1852) történész, oklevélkutató saját kezű aláírásával. Az utolsó oldalakon kihirdetési záradékokkal. Réztokban függő viaszpecséttel, bársony borítással. Csak két hártyapapír sérült, egyébként szép állapotban. / 1845 Guild warrand issued by Emperor Ferdinand to the blacksmith, tailor, mine-blackmith, painter guild of Svedlar (Schwedler) in Spis. Some pages are hand written, the 16 pages of the statutes are printed. With autograph signature of the Emperor and his chancelor. In Velvet binding, with wax seal in copper case. In nice condition 28x36 cm
11247.

1845 I. Ferdinánd által kibocsájtott kiváltságlevél a Szepes vármegyei Svedlér bánya-mezővárosában lakó egy czéhbe állott kovács, kerékgyártó, szabó, bányakovács, asztalos, kádár és festő céhnek. Magyar nyelven kézzel írt bevezetővel, nyomtatott cikkelyekkel 16 oldalon, kézzel írott záradékkal két oldalon, valamint Ferdinánd császár, gróf Mailáth Antal kancellár, Jászay Pál (1809-1852) történész, oklevélkutató saját kezű aláírásával. Az utolsó oldalakon kihirdetési záradékokkal. Réztokban függő viaszpecséttel, bársony borítással. Csak két hártyapapír sérült, egyébként szép állapotban. /
1845 Guild warrand issued by Emperor Ferdinand to the blacksmith, tailor, mine-blackmith, painter guild of Svedlar (Schwedler) in Spis. Some pages are hand written, the 16 pages of the statutes are printed. With autograph signature of the Emperor and his chancelor. In Velvet binding, with wax seal in copper case. In nice condition 28x36 cm

Rufpreis:
150 000 HUF
405,41
441,18
1847 Nyáry Pál (1805-1871) 1848-as politikus, mint alispán saját kézzel aláírt levele árvízmentesítés tárgyában
11248.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
1849 Szabadságharc. Eriváni Gróf Paskievicz tábornagy, orosz tábornok hirdetménye. Gyűrődésekkel, foltokkal / 1849 Announcement of the Russian general, prince of Varsaw 22x32 cm
11249.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,54
44,12
1867 báró Eötvös József vallás és közoktatásügyi miniszter folyamodványa Ferenc József császárhoz, melyben egy az 1848-49-es gyászos emlékezetű eseményekben részt vett és először halálra, majd börtönre ítélt postatiszt nyugdíja ügyében kéri a császár méltányosságát. 2 beírt oldal, báró Eötvös József és Ferenc József császár saját kezű aláírásával
11250.

1867 báró Eötvös József vallás és közoktatásügyi miniszter folyamodványa Ferenc József császárhoz, melyben egy az 1848-49-es "gyászos emlékezetű eseményekben" részt vett és először halálra, majd börtönre ítélt postatiszt nyugdíja ügyében kéri a császár méltányosságát. 2 beírt oldal, báró Eötvös József és Ferenc József császár saját kezű aláírásával

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65
cca 1882 Széll Piroska (1865-1886) levele apjához, Szél Kálmán szalontai esperesnek friss hírekkel és értesülésekkel különböző családi ügyekben
11251.

Rufpreis:
22 000 HUF
59,46
64,71

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF