Kozma,(Lajos) Ludvig: Das Neue Haus Ideen und Versuche zur gestaltung des Familienhauses mit Zeichnungen und Fotografien eigener Arbeiten. Zürich, (1941). H. Girsberger (Hungaria Buchdruckerei, Bp.) Első kiadás. Számtalan fotó és rajz illusztrációval. Dedikált példány: "Purhász Tibor kedves kollégámnak, Kozma Gy." Kissé foltos kiadói egészvászon kötésben.
Ruzicskay György: Szerelemkereső. Száznyolc eredeti algrafia. Nagyvárad, 1935, Sonnenfeld Adolf. Félvászon kötésben, a gerince egy helyütt szakadt, egyébként jó állapotban, eredeti karton védőtokkal.
Folnesics, J.: Die Wiener Porzellan-Sammlung Karl Mayer. Katalog und historische Einleitung. Mit über 500 Abbildungen auf 86 tlw. farb. Tafeln. Wien, Artaria 1914. OLdr. mit RVerg. 4to. VI, 156 S. 1 von 350 num. Sorszám:300/183. Kiadói egészbőr kötésben, restaurált. Szép állapotban / leather binding, good condition
Schmidt, F.: A gyakorlati fotografozás kézikönyve. A negyedik kiadás után forditotta Pfeifer Ignácz. Nyolvankilencz ábrával és két táblával. Bp., 1897. K. M. Természettudományi Társ. 406+(14)p.+2t. (Természettud. Könyvkiadó-vállalat. LIX. kötet.) Kiadói vászonkötésben, hátsó borítón kis foltokkal
Nagy T. Katalin: Csíkszentmihályi Róbert. A Szentendrei Művészportrék sorozat Műhelybeszélgetése alakalmából 2006. április 6. Dedikált példány! 2005, Mester Nyomda. Kiadói karton kötésben, fedőborítóval, újszerű állapotban.
Graesse, , J. G. Th., dr., , Jaennicke, E.: Führer für Sammler von Porzellan und Fayence, Steinzeug, Steingut usw. 16. Auflage. Berlin, 1922, Schmidt. Kicsit hibás gerincű, kiadói félvászon kötésben / half linen binding, with small fault on the spine
Illustrirter Katalog der Internationalen Jubiläums-Kunst-Ausstellung im Künstlerhause. Wien, 1888, Verlag der Genossenschaft der Bildenden Künstler Wiens. Díszes, dombornyomott, kiadói egészvászon kötésben, jó állapotban /full linen binding, good condition
Kertész Árpád: A nyomtatott betű története és útja Magyarországon. Bp., 1941, Magyar Nyomdászok Társasága. (Pesti Lloyd ny.). 300p. Szövegközti képekkel. Az írás születésétől, híres nyomdászok történetétől, a nyomdatachnikák ismertetésén át a hazai nyomdák bemutatásáig...