K. Nagy Sándor: A jobbágyság története. Nagybecskereken, 1891, Pleitz Pál Könyvnyomdája. Kiadói, aranyozott félbőr kötésben, kissé kopottas állapotban.
HORVÁT István: Rajzolatok a' magyar nemzet legrégiebb történeteiből. Figyelem gerjesztésül ki adta - -. Pesten, 1825. Petrózai Trattner. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, gerincén címkével, körül festett lapszélekkel. Gerinc borító egy része hiányzik.
Adorján Andor, Farkas Pál és Seres László: Forradalom és császárság I-VIII. A francia forradalom és Napoleon. Bp., 1913-14. Singer és Wolfner. Kiadói, festett, aranyozott, Gottermayer egészvászon kötésben. HIbátlan állapotú, egységes sorozat!
Thirring Gusztávné Waisbecker Irén: Dr. Waisbecker Antal élete és a magyarországi Waisbecker család története. 40 képpel. Sopron, 1935. Székely és Társa. Fűzve, kissé viseltes kiadói papírkötésben.
Márki Sándor: I. Ferenc József Magyarország királya. Bp., 1907, Franklin. 102 egészoldalas és szövegközti képpel. Kiadói, festett, aranyozott, dombornyomásos vászonkötésben. Szép példány.
Justice pour la Hongrie. Les erreurs cruelles du traité de Trianon. Szerk.: Légrády Ottó. Bp., [1930], Légrády Testvérek. Számos érdekes írással, képpel és illusztrációval. Díszes, aranyozott vászonkötésben, jó állapotban. Mellékelve hozzá Légrády Ottó (1878-1948) újságíró, szerkesztő személyes hangvételű, saját kezűleg aláírt levele Genfben élő azonosítatlan szerkesztőtársa(?), D. Téglás részére....