Bücher: Religion

Zahl der Lose: 4

Pázmány Péter: A' setét hajnali-tsillag-után bújdosó Luteristák vezetője melly utba igazittya a' vittebergai academiának Fridericus Balduinus által ki-botsáitott feleletit a' kalauzra. Egerben, 1775. A' Püspöki Oskolának betűivel. 424 + [6] p. Korabeli, kissé sérült egészbőr kötésben
11685.

Pázmány Péter: A' setét hajnali-tsillag-után bújdosó Luteristák vezetője melly utba igazittya a' vittebergai academiának Fridericus Balduinus által ki-botsáitott feleletit a' kalauzra.
Egerben, 1775. A' Püspöki Oskolának betűivel. 424 + [6] p. Korabeli, kissé sérült egészbőr kötésben

Rufpreis:
36 000 HUF
93,26
102,86

[Biblia, das ist: die gantze heilige Schrift], Propheten alle Deutsch, das Neue Testament. Frankfurt am Mayn, 1595. A Luther-féle Bibliafordítás, az ún. "Luther-Biblia" egybekötött kiadása, 145 db metszettel, az Ószövetség 24 könyve, a Próféták könyvei illetve az Újszövetség külön számozva. A kötéstábla, a címlap és az elejéről egy további oldal hiányzik, egyébként teljes, az utolsó előtti lapon valamint az előzéklap töredékén 17. századi kéziratos tulajdonosi bejegyzésekkel (1600, 1603, 1654, 1677). /  [Biblia, das ist: die gantze heilige Schrift], Propheten alle Deutsch, das Neue Testament. Frankfurt am Mayn, 1595. The so-called Luther Bible (Lutherbibel), the translation of the Bible made by Martin Luther, in a single volume, with 145 etchings, the pages of the 24 books of the Old Testament, the books of the Prophets and the New Testament are numbered separately. The binding, the title page and one more page from the forefront are missing, with 17th century possessors' notes (1600, 1603, 1654, 1677) on the page next to the last one and on the fragment of the flyleaf.
11686.

[Biblia, das ist: die gantze heilige Schrift], Propheten alle Deutsch, das Neue Testament. Frankfurt am Mayn, 1595. A Luther-féle Bibliafordítás, az ún. "Luther-Biblia" egybekötött kiadása, 145 db metszettel, az Ószövetség 24 könyve, a Próféták könyvei illetve az Újszövetség külön számozva. A kötéstábla, a címlap és az elejéről egy további oldal hiányzik, egyébként teljes, az utolsó előtti lapon v...

Rufpreis:
140 000 HUF
362,69
400,00

[Bullinger, Heinrich:] Confessio et expositio fidei Christianae ... az az, a' keresztyéni hitről való vallás-tétel. Ford.: Szenczi Czene Péter. Kolozsvár, 1755, Páldi István. Latin-magyar bilingvis kiadás. Bordázott, aranyozott gerincű, kicsit kopott bőrkötésben, egyébként jó állapotban.
11687.

Rufpreis:
20 000 HUF
51,81
57,14

Jansen, Cornelius: Augustinus. 1-3. köt. Leuven, 1640, Typis Iacobi Zegeri. Cornelius Jansen (1585-1638) ypres-i püspök, a janzenizmus alapítójának Szent Ágostonról szóló, postumus megjelent munkája.  Az elején egészoldalas rézmetszettel. A három kötet egybekötve, rendkívül gazdagon díszített fehér színű egészbőr kötésben, gerincén kis sérüléssel, az egyik kapocs hiányzik, egyébként jó állapotban. /  Jansen, Cornelius: Augustinus. Vol. 1-3. Leuven, 1640, Typis Iacobi Zegeri. The posthumous published work of Cornelius Jansen (1585-1638), bishop of Ypres and the founder of Jansenism, about St. Augustine of Hippo. With a full-page copper etching on the first page. The three vilumes are bound together in a very richly ornated white full leather binding, with a small damage on the spine, one clasp is missing, otherwise in good condition.
11688.

Jansen, Cornelius: Augustinus. 1-3. köt. Leuven, 1640, Typis Iacobi Zegeri. Cornelius Jansen (1585-1638) ypres-i püspök, a janzenizmus alapítójának Szent Ágostonról szóló, postumus megjelent munkája. Az elején egészoldalas rézmetszettel. A három kötet egybekötve, rendkívül gazdagon díszített fehér színű egészbőr kötésben, gerincén kis sérüléssel, az egyik kapocs hiányzik, egyébként jó állapotban....

Rufpreis:
60 000 HUF
155,44
171,43
11

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF