Pázmány Péter: A' setét hajnali-tsillag-után bújdosó Luteristák vezetője melly utba igazittya a' vittebergai academiának Fridericus Balduinus által ki-botsáitott feleletit a' kalauzra. Egerben, 1775. A' Püspöki Oskolának betűivel. 424 + [6] p. Korabeli, kissé sérült egészbőr kötésben
[Biblia, das ist: die gantze heilige Schrift], Propheten alle Deutsch, das Neue Testament. Frankfurt am Mayn, 1595. A Luther-féle Bibliafordítás, az ún. "Luther-Biblia" egybekötött kiadása, 145 db metszettel, az Ószövetség 24 könyve, a Próféták könyvei illetve az Újszövetség külön számozva. A kötéstábla, a címlap és az elejéről egy további oldal hiányzik, egyébként teljes, az utolsó előtti lapon v...
[Bullinger, Heinrich:] Confessio et expositio fidei Christianae ... az az, a' keresztyéni hitről való vallás-tétel. Ford.: Szenczi Czene Péter. Kolozsvár, 1755, Páldi István. Latin-magyar bilingvis kiadás. Bordázott, aranyozott gerincű, kicsit kopott bőrkötésben, egyébként jó állapotban.
Jansen, Cornelius: Augustinus. 1-3. köt. Leuven, 1640, Typis Iacobi Zegeri. Cornelius Jansen (1585-1638) ypres-i püspök, a janzenizmus alapítójának Szent Ágostonról szóló, postumus megjelent munkája. Az elején egészoldalas rézmetszettel. A három kötet egybekötve, rendkívül gazdagon díszített fehér színű egészbőr kötésben, gerincén kis sérüléssel, az egyik kapocs hiányzik, egyébként jó állapotban....