Votteler, Chr., Schleyer, A.: Die Säugetiere der Erde
Fürth I. B. cca 1890. Löwensohn. 169 képpel és 30 szíbes litho táblával a szövegben. Laza, egy helyt elvált félvászon kötésben. Biai Vöglein István tulajdonosi névbejegyzésével. / With 169 illustrations and 30 colored litho images in the text. Half linen binding, a bit loose.
Schleyer, Dr. August - Neunzig, Karl: Die Vögel der Erde
Führt i. B. cca 1895. Verlag Löwensohn 30 szíbes litho táblával a szövegben. Laza, egy helyt elvált félvászon kötésben. Biai Vöglein István tulajdonosi névbejegyzésével. / With 169 illustrations and 30 colored litho images in the text. Lose, a bit parted half linen binding.
Henne, Heinrich: Die Wasserräder u. Turbinen, ihre Berechnung und Konstruktion. Elementares Lehr- und Handbuch für Techniker, Mühlebauer, Fabrikanten und zum Gebrauch in Maschinenbau-Fachschulen. Leipzig, 1903. Verlag von Bernh. Friedr. Voigt. 18 folio táblával / 18 folio tables. Félvászon kötésben, nagyon szép állapotban / In half linen binding, in very good condition.
Handbuch über den montanistischen Staatsbeamten-Gewerken und gewerkschaftliche Beamtenstand des ősterreichischen Kaiserthums für das Jahr 1848. Wien, 1848, Ferdinand Ullrich. Kopott vászonkötésbe, egyébként jó állapotban. /
In a worn out linen binding, otherwise in good condition.
Kerpely, Anton: Das Eisenhüttenwesen in Ungarn, sein Zustand und seine Zukunft. Schemnitz [Selmecbánya], 1872, szerzői kiadás. Kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban. /
In a bit worn out half linen binding, otherwise in good condition.
Martius, Johann Nikolaus: Unterricht in der natürlichen Magie, oder zu allerhand belustigenden und nützlichen Kunststücken völlig umgearbeitet von Gottfried Erich Rosenthal. Band 4 mit 13 Kupfern.
Berlin und Stettin, 1790. Nicolai, 13 kihajtható egészoldalas metszettel. Korabeli karton kötésben, jó állapotban. / With 13 fold our etchings in full page size, in cartboard binding, in good condition.
Haun, Otto: Moderne Schlosser- und Schmiedearbeiteneine Sammlung Leichtausführbarer Entwürfe. 24 Folio tábla. Egészvászon kötésben, jó állapotban / 24 Folio tables in half linen binding, in good condition.
Kossuth Ferencz: Adatok a Duna- Száva csatorna és az Adria felé vezetendő viziút kérdéséhez.
Bp. 1908. Athenaeum. 127 l. 1 sztl. 5 t. (kétoldalas, kihajtható, ebből egy színes Közép-Európa térkép). 3 l. 1 t. (kétoldalas). 5 l. 1 t. (kétoldalas). 3 l. 1 t. (kétoldalas). 4 l. 1 t. (kétoldalas). 3 l. 1 t. (kétoldalas). Ritka szakmunka a XX. század elején tervezendő európai vízi utakról. Eredeti papírborítóval, javított gerinccel
Wagner János: Magyarország virágos növényei: A Hoffmann K. növényatlaszának képeivel. A dr. Hoffmann Gy.
A magyar szöveget átnézte Mágocsy-Dietz Sándor. 67 táblán 375 színes és 582 szövegközti képpel. Bp., 1903, K. M. Természettudományi Társulat. (Athenaeum ny.). VIII, 241p., 67t. (kromolitográfia). Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat LXXI. kötet. Kiadói, kissé kopottas, aranyozott, vaknyomásos vászonkötésben.
Mágócsy Dietz Sándor: A növények táplálkozása tekontettel a gazdasági növényekre.
Bp. 1909. KMTT., 716p. Gazdag képanyaggal. Dedikált első kiadás! Páter Béla (1860-1938) botanikus, a gyógynövénykutatás megteremtője Magyarországon. Kiadói, festett Gottermayer egészvászon kötésben, gerincen kis hibával.