1824 Calendarium novum et vetus ad annum bissextilem MDCCCXXIV. dierum 366 exhibens seriem festorum profestorum et phases Lunae, in usum magni principatus Transsilvaniae et partium adnexarum. Claudiopolis [Kolozsvár], Typis Lycei Regii. Világi és egyházi sematizmussal. Kissé kopott kartonált papírkötésben, egyébként jó állapotban. /
With a secular and ecclesiastical schematism. Hardcover, a bit worn out, otherwise in good condition.
1831 Felső-Magyarországi Minerva, nemzeti folyó-írás. 7. évf. 1. köt. Kassa, Ellinger István. Számos érdekes írással, kissé megviselt papírkötésben, egyébként jó állapotban. /
With many interesting writings, worn out paperback, otherwise in good condition.
1832 Felső-Magyarországi Minerva, nemzeti folyó-írás. 8. évf. 1. köt. Kassa, Ellinger István. Számos érdekes írással, kissé megviselt papírkötésben, egyébként jó állapotban. /
1848 V. Ferdinánd magyar király Jellačić-nak címzett, nyomtatott, német nyelvű hirdetménye az 1848-as magyarországi eseményekről /
1848 A printed public proclamation of Ferdinand I of Austria to Jellačić in German, about the events of the Hungarian revolution of 1848
1858 Az Allgemeine Zeitung I. negyedéves számai bekötve korabeli papírkötésben. Regiszterrel, szép állapotban. Összesen 92 db újság. Zeitungs Exped: Wien bélyegzéssel / 1858 Complete quarter year of the Allgemeine Zeitung with postmarks. 92 papers in cartboard binding.
cca 1870 Divald (Diwald) Károly: Képek a Magas Tátrából fényképezte Divald Károly. Eperjes és Budapest. 12 nagyméretű képet tartalmazó dekoratív mappa. 12 t + 1 címlap, aranyozott egészvászon mappában. Imperial folio. A képeket tartó kihajtható fülek sérültek. Táblák mérete 46x33 cm /
cca 1870 Karl Divald: Images from the Tatra 12 + 1 large folio tables in decorative full linen binding. (Inside some damage on the ears) Table size : 46x33 cm
1902 Rippl-Rónai József Merkur Palotában tartott, egyik első kiállításának katalógusa. 1t (a művész portréja) + 20p szöveg + 6t. (képek ofszet reprodukciója hártyapapírral elválasztva). Az előszóban a kiállítás bevételét egy magyar iskolahajó építésére ajánlja fel, mely a magyar szellemet hivatott képviselni a távoli vizeken. Kiadói papírborítékban, szalaggal átfűzve (szalag és egy-két hártyapapír hiányzik) egyébként jó állapotban. Rendkívül ritka!