Györffy György: Az Árpád-kori Magyarország történeti földrajza I-III. Bp., 1987, Akadémiai Kiadói. A vármegyéket ábrázoló kiemelhető mellékletekkel. Kiadói egészvászon kötés, kiadói kissé szakadozott papír védőborítóban. Jó állapotban.
Szentpétery Imre: Az Árpád-házi királyok okleveleinek kritikai jegyzéke. I. kötet I-III. füzet. 1001-1270. Regesta Regum Stirpis Arpadianae Critco-Diplomatica I. Bp., 1923-1927-1930, MTA. Kiadói papírkötés, az I. füzet hátsó borítója szakadozott, felvágatlan példányok. Jó állapotban. /
Paperbinding, I. first book cover is raunchy, but the other things are okay, in Hungarian language.
Szentpétery Imre: Az Árpád-házi királyok okleveleinek kritikai jegyzéke. II. kötet (1255) 1270-1301. I. füzet. 1258-1272. Regesta Regum Stirpis Arpadianae Critco-Diplomatica II. Bp., 1943, MTA. Kiadói papírkötés, kissé szakadt papírborítóval, de egyébként jó állapotban, felvágatlan példány./
Paperbinding, with slightly raunchy cover, in Hungarian language.
Szentpétery Imre, Borsa Iván.Az Árpád-házi királyok okleveleinek kritikai jegyzéke II. kötet 4. füzet 1290-1301. Regesta Regum Stirpis Arpadianae Critico-Diplomatica II. 4. Magyar Országos Levéltár Kiadványai II. Forráskiadványok 13. Bp., 1987, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban, magyar és latin nyelven. Jó állapotban. /
Linen-binding, in paper cover, in Hungarian and Latin lanugage.
Magyar Nemzetiségi Zsebkönyv II. Nemes családok I. Bp., 1905, Magyar Heraldikai és Genealógiai Társaság, VIII+664 p.+11 színes címerkép. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas borítóval, de alapvetően jó állapotban, festett lapélekkel./
Linen-binding, with worn cover, in Hungarian language.
Thaly Kálmán (szerk.): Történelmi kalászok 1603-1711 A vargyasi Dániel-család irattárában levő legnagyobbrészt eredeti kéziratok után kiadá Daniel Gábor. Bethlen Gábor, Kemény János, Béldi Pál, és II. Rákóczi Ferencz sajátkező leveleinek kőnyumatu másolataival. Pest, 1862, Lauffer és Stolp, XII+4+273 p.+ 5 lito. melléklet. Modern félvászon kötés, az eredeti borítót belekötötték, foltos lapokkal, az utolsó oldal szakadt.
Johannes de Thurocz [Thuróczi János]: Chronica Hungarorum [Magyarok Krónikája] I-II/1-2. Bibliotheca Scirptorum Medii Recentisque Aevorum Series Nova VII. Szerk.: Galántai Erzsébet, Kristó Gyula, Mályusz Elemér. Bp., 1985-1988, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban, latin nyelven. Jó állapotban. /
Linen-binding, in paper cover, in Latin language, in good condition.
Az ezeréves Magyarország és a Milléniumi Kiállítás.
Magyarország legszebb tájainak, városainak és műkincseinek valamint a kiállítás nevezetességeinek fényképgyűjteménye. Részben Vágó Bertalan a M.Á.V. fényképésze. A kereskedelemügyi m. kir. ministerium pártfogása mellett, a m. kir. államvasutak és az ezredéves országos kiállítás igazgatóságának megbízásából és közreműködésével kiadja Laurencic Gyula. Szerkesztik: Piványi Ernő a magyar és német, Timár Szaniszló a magyar, Palóczy Lipót a német, Fouquau Henrik a francia, Vidéky László az angol szöveget. [Magyar, német, angol és francia nyelven.]
Budapest, 1896. Kunossy Vilmos és Fia. [2] + 210 + [2] p. + 1 t.
Festett, aranyozott, dombornyomásos kiadói egészvászon-kötésben.
(Néhány kopástól eltekintve jó állapotban)
/
The Millenial Hungary 1896. Collections of photograps. In German, English, French and Hungarian language.
Eötvös Ignác (szerk.) Magyar Ország és ahoz kapcsolt Részek Karainak és Rendeinek közönséges és eggyes sérelmei és kivánatai, mellyek az 1839-diki Országgyűlésére a' Törvényhatóságok által felhozattak, és az országos Kiküldöttség által rendbeszedetvén, részszerint a' szokott országos Tanátskozás utján Ő Felsége elébe terjesztendőknek, részszerint pedig az illető helyekr utasítandóknak, avagy kihagyandóknak találtattak, folytatva.
(Posony, 1839.) ny. n. 66 p. Kiadói papírborítóban
Decreta Regni Hungariae Gesetze und Verordnungen Ungarns 1301-1457, 1457-1490. Publicationes Archivi Natianalis Hungarici Publikationen des Ungarischen Staatsarchivs II. Fontes Quellenpublikationen 11.,19. Szerk.: Döry Ferenc, Bónis György, Bácskai Vera, Érszegi Géza,Teke Zsuzsanna. Bp., 1976-1989, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban, magyar, német és latin nyelven. /
Linen-binding, in paper cover, in Hungarian, German and Latin language.