Kandra Kabos: Magyar Mythologia. Kiadja Dr. Pásztor Bertalan. Eger, 1897, Beznák Gyula Könyvkereskedő Bizománya, XXXII +532 p. Kiadói aranyozott gerincű félbőr kötés, festett lapélekkel. A gerince picit kopott, de alapvetően jó állapotú példány.
Denkschrift zum 50 jähringen bestand des Klubs der maschinen betriebsleiter des D.D.S.G. 1887-1937. Bp., 1943, Hamar-Nyomda. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Első Duna-gőzhajózási Társág (DGT)/ Erste Donau-Dampfschiffahrts-Gesellschaft (DDSG) emlékkönyve, német nyelven. Jó állapotban. /
Erste Donau-Dampfschiffahrts-Gesellschaft (DDSG) memorybook, in German language. Budapest, 1937, Hamar-Nyomda. Linen-binding, in Good condition.
Schwartner, (Márton) Martin: Introductio in artem diplomaticam praecipue Hungaricam. Cum III. tabulis aeri incisis.
Pesthini, 1790, Patzko. [4], 342p., 3t. (pecséteket ábrázoló, kihajtható rézmetszetek). A címlapon rézmetszetű vignettával. Későbbi félvaszon kötésben.
A magyar diplomatika (oklevéltan) alapvető műve. / Later half-cloth bindig, in Latin.
Johann Donath Holzmann: Predigt auf den Friedensschluß zwischen Oesterreich und der Pforte am Jahre 1791. (Prédikáció a Austria és a Porta (török) közötti 1791 békeszerződésről.) Wien, 1791, Johann Edlen von Kurzbeck, Mößle, Hartl, 30 p.
A Habsburgok királyi prédikátorának írása a szisztovói békéről (az utolsó Habsburg-török háborút lezáró békéről [1787-1791]).
Korabeli kopottas papírkötés, az elülső védőlapon bejegyzéssel, és szárazpecséttel, a lapok hullámosak, német nyelven. /
Johann Donath Holzmann: Predigt auf den Friedenschluß zwischen Oesterreich und der Pforte am Jahre 1791. Wien, 1791, Johann Edlen von Kurzbeck, Mößle, Hartl, 30 p.
Johann Donath Holzmann (1743-1811) writings of the Royal Preacher of the Habsburgs, about the treaty of Sistova (the last Austro-Turkish War [1787-1791]).
Contemporary paperbinding, the cover is slightly worn, with wavy pages, with writings and dry seal on the front shield page, in German language.
Droppa József: Murány várának története. Pohorella, 1905, Bahéry József. Kicsit kopott vászonkötésben, jó állapotban. /
In a slightly worn out cloth binding, otherwise in good condition.
Kazinczy Ferencz levelezése Berzsenyi Dániellel 1808-1831.
Kiadta Kazinczy Gábor. Pest, 1860. Heckenast Gusztáv. XVI + 274 p. Első kiadás. Széphalom - Adalékok a magyar nyelv és irodalom történelméhez. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon-kötésben szép állapotban
Jakabffy Elemér - Páll György: A bánsági magyarság húsz éve Romániában 1918-1938. Bp., 1939, Studium. Az egyik szerző, Jakabffy Elemér (1881-1963) politikus jogász által Balogh Jenő (1864-1953) miniszter, a dunántúli református kerület főgondnoka részére dedikált példány. Kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban. /
Folyóirat: Hazánk. Időszaki folyóirat hat- hetes füzetekben. Első és második évfolyam. (Több nem jelent meg!)
Első évfolyam.
Pest, 1858. Heckenast. 652 l. 9 t. (címkép és néhány tábla hiányzik) (rézmetszet, fametszet, lithográfia, egy része kihajtható, egy két szakadással, utolsó lapokon tintafolt) Szerk. Török János.
+
Második. évfolyam.
Pest, 1858. Heckenast Gusztáv. [4] + 512 p. + 2 melléklet (1 t. és 1 kotta).
Mindkét kötet korabeli, egységes, díszesen aranyozott gerincű félbőr-kötésben. Megkímélt állapotú, szép példányok
Schmidt-Pauli, Edgar von: Nikolaus von Horthy. Admiral, Volksheld und Reichsverweser. Hamburg, 1942, I. P. Toth Verlag. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban. / cloth binding, in paper cover, in good condition.
Jireček József, Konst[antin Josef]: A bolgárok története. Fordította Mayer Rezső.
Nagy-Becskereken, (1889). Pleitz Fer. Pál könyvnyomdája. XXIII + [1] + 551 + [1] p.
(Történeti-, nép- és földrajzi könyvtár, XVIII. kötet.) Aranyozott gerincű, vaknyomásos kissé kopott félbőr kötésben