Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 63

Zrínyi Miklós: Zrínyinek Minden Munkaji I-II. kötet. (Egybekötve.) Kiadta Kazinczy Ferenc. Pest, 1817, Trattner János Tamás, 1 t. (Zrínyi Miklós rézmetszetű portréja)+189+3 p.+ 1 t. (Zrínyi Péter rézmetszetű portréja)+205 p. Első kiadás. Korabeli kopottas papírkötés, a II.kötetben egy-két helyen bejelölésekkel, aláhúzással, az utosló lapon kis hiányal, de a szöveg teljes, az utolsó lapon, és a hátsó kötéstáblán korabeli bejegyzéssel.
15313.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,65
52,94
Dorell Jósef (William Darell):  Istenes jóságra, és szerentsés bóldog életre oktatott nemes aszszony. Utóbb pedig: A hadi és udvari embereket néző köz-beszédek.+Istenes jóságra, és szerentsés bóldog életre oktatott nemes ember. (Egybe kötve.) Fordította Faludi Ferenc. Nagyszombat, 1748, Akadémia-ny.,8+232+236 p. Első kiadás. Későbbi átkötött papírkötés, kissé kopottas borítóval, gerinccel, az egyik oldal javított. (232 p.), kétszínnyomású címlapokkal.
15314.

Dorell Jósef (William Darell): Istenes jóságra, és szerentsés bóldog életre oktatott nemes aszszony. Utóbb pedig: A' hadi és udvari embereket néző köz-beszédek.+Istenes jóságra, és szerentsés bóldog életre oktatott nemes ember. (Egybe kötve.) Fordította Faludi Ferenc. Nagyszombat, 1748, Akadémia-ny.,8+232+236 p. Első kiadás. Későbbi átkötött papírkötés, kissé kopottas borítóval, gerinccel, az egyik oldal javított. (232 p.), kétszínnyomású címlapokkal.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
88,24
Karinthy Frigyes: Tanár úr kérem. Aláírt példány! Budapest, é.n., Dick Manó Kiadása aranyozott egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban.
15315.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
47,06
18
Tagore, Rabindranath: Az élet megismerése (Sadhana). [Bp.], [1921], Révai (Mesterművek). Számozott (50/200). Díszes félbőr kötésben, jó állapotban. /  Numbered (50/200). Half leather binding, in good condition.
15316.

Rufpreis:
3 000 HUF
17
Tamási Áron: Rügyek és reménység. Bp., 1936, Révai. Kiadói illusztrált előzéklappal, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel, foltos szennylapokkal, intézményi bélyegzővel. A szerző, Tamási Áron által Dr. Grósz Frigyes főorvosnak dedikált példány.
15317.

Rufpreis:
8 000 HUF
21
15318.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
15319.

Rufpreis:
1 000 HUF
Áprily Lajos: Falusi elégia. Kolozsvár, 1925, Minerva. Második kiadás. Kiadói papírkötés. Árpily Lajos első verseskötetének második kiadása. Ritka!
15320.

Rufpreis:
3 000 HUF
Babits Mihály: Pávatollak. Műfordítások. Bp., 1920, Táltos. Babits aláírásával, 2. számú sorszámozott példány, készült 100 példányban. Félbőr kötésben, jó állapotban.
15321.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,54
44,12
25
Tompa Mihály: Virágregék. Illusztrálta Demeczkyné Volf Irma.Bp., é.n. (1894), Franklin-Társulat, 1 t. (litografált díszcímlap)+198 p.+7 t. Nyolcadik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, virágmintákkal díszített kiadói selyemkötésben, aranyozott lapélekkel. Szép állapotban.
15322.

Rufpreis:
8 000 HUF
Arany János balladái. Zichy Mihály rajzaival. Budapest, 1896. Ráth Mór. Kiadói, dombornyomásos, rendkívül díszes és dúsan aranyozott egészvászon díszkötésben, aranyozott lapélekkel, a táblák és a címlevelek előtt védő hártyapapír, a borító alsó két sarka kissé kopott, a borító háta kissé foltos, de alapvetően jó állapotban. Arany János balladái Zichy Mihály illusztrációival e díszkiadásban összesen négy, egyenként önálló kötetben jelentek meg. Példányunk a sorozat 1. kötete, tartalmazza a Ágnes asszony, Ötödik László, Mátyás Anyja, Tetemre hívás, Bor vitéz, A Walesi Bárdok című balladát. Zichy Mihály három egészoldalas és szövegközti illusztrációval.
15323.

Arany János balladái. Zichy Mihály rajzaival. Budapest, 1896. Ráth Mór. Kiadói, dombornyomásos, rendkívül díszes és dúsan aranyozott egészvászon díszkötésben, aranyozott lapélekkel, a táblák és a címlevelek előtt védő hártyapapír, a borító alsó két sarka kissé kopott, a borító háta kissé foltos, de alapvetően jó állapotban. Arany János balladái Zichy Mihály illusztrációival e díszkiadásban összesen négy, egyenként önálló kötetben jelentek meg. Példányunk a sorozat 1. kötete, tartalmazza a "Ágnes asszony", "Ötödik László", "Mátyás Anyja", "Tetemre hívás", "Bor vitéz", "A Walesi Bárdok" című balladát. Zichy Mihály három egészoldalas és szövegközti illusztrációval.

Rufpreis:
36 000 HUF
97,30
105,88
Omár Khájjám: Rubáiját. Ford.: Szabó Lőrinc. Bp., 1920, Táltos. Szabó Lőrinc aláírásával, számozott (42/50). Bán Willy (?-1945) filatéliai szakíró dombornyomott névbejegyzésével. Kicsit kopott félbőr kötésben, jó állapotban.
15324.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF