cca 1870-1880 Különféle litografált aprónyomtatványok (étlap, hirdetés, alkalmi üdvözlet stb.), nagyrészt özv. Kirchner verseci nyomdájából, a tervezők közt Dörre Tivadar (1958-1932) festő, grafikus és mások, összesen 12 db
Gerlach, Martin: Die Pflanze in Kunst und Gewerbe. Stilischer Teil. Wien, 1886. Gerlach & Schenk, 95 db nagyméretű, nagyrészt litografált és részben heliogravűr táblákkal. Szecessziós növénydíszítéseket ábrázoló képekkel. Kiadói félvászon kötésben, tartalommal, címlappal, képjegyzékkel. Összességében jó állapotban, / With 95 large lithographic tables. Mostly lithographies, some heliogravures pl...
Gerlach, Martin: Die Pflanze in Kunst und Gewerbe. Wien, 1886. Gerlach & Schenk, 90 db nagyméretű, nagyrészt litografált és részben heliogravűr táblákkal. Kiadói, kissé sérült félvászon kötésben, tartalommal, címlappal, képjegyzékkel. Összességében jó állapotban, / With 90 large lithographic tables. Mostly lithographies, some heliogravures plus table of contents and inner cover. In slightly dam...
cca 1890 Pozsonyi Kalauz. Witzek colorirter durch Führer Pressburg. [Színes, képes reklámkiadvány.] Egyedüli és kizárólagos elárusító Stampfel Károly. Prága, cca 1890, Witzek,(Haase A. ny.) 8 l. A borító előlapján színes fejléccel, a borító elo- és hátlapján 14 kőnyomatú városképpel, középen a város kőnyomatú térképével,(29x32 cm). A 2-3. oldalon a fontosabb látnivalók rövid ismertetésével, a 6-7....