Bene Attila: C. Radnitzky. Wiennae - Carl Radnitzky bécsi éremművész élete és alkotásai. Budapest, Magyar Numizmatikai Társulat, Argumentum Kiadó, 2016. Magyar és német nyelvű. Carl Radnitzky érmeinek jegyzékével. Új állapotban. / Attila, Bene: C. Radnitzky. Wiennae - Das leben und die Werke des Wiener Medaillenkünstlers, Carl Radnitzky. Budapest, Hungarian Numismatic Society, Argumentum, 2016. Hu...
Huszár Lajos - Procopius Béla: Medaillen- und Plakettenkunst in Ungarn (Magyarországi Érem-és Plakettművészet). Budapest, Magyar Éremkedvelők Egyesülete, 1932. Német nyelven, a könyv gerince restaurált, az oldalak és táblák hiánytalanul megvannak / Lajos Huszár - Béla Procopius: Medaillen- und Plakettenkunst in Ungarn. Budapest, Verlag des Vereins der Medaillenferunde, 1932. In German language, th...
Judik József: A pénz. Kincsestár sorozat, Magyar Szemle Társaság, Budapest, 1932. Használt, szép állapotban. / József, Judik: Money. Kincsestár series, Hungarian Review Society, Budapest, 1932. In used, but nice condition.
Rupp Jakab: Magyarország ekkorig ismeretes pénzei, lerajzolva, történeti s pénztudományi kútfők után megmagyarázva. I. kötet: Árpádi korszak; II. kötet: A vegyes házakbóli királyok korszaka. Magyar Királyi Egyetem, Buda, 1841-1846. Mindkét kötet újrakötött, hiánytalan, aranyozott lapszélekkel. Kissé foltos lapokkal, ceruzával beleírt jegyzetekkel, egyébként szép állapotban. / Rupp, Jakab: Coins o...
Török Pál: Magyarországi Érem-és Plakettművészet 1850-1945. Budapest, Magyar Éremgyűjtők Egyesülete, 2011. Újszerű állapotban. / Pál, Török: Medal and Plaque Art in Hungary 1850-1945. Budapest, Hungarian Numismatic Collectors Society, 2011. In near mint condition.
Horváth Endre festőművész és grafikus (1896-1954) Magyar Pénzjegynyomda Rt., Budapest / Hungary Endre Horváth painter and graphic artist (1896-1954) Magyar Pénzjegynyomda Rt., Budapest
Vagyóczky Károly del. et sc. Magyar Pénzjegynyomda Rt., Budapest. A könyv a Pénzjegynyomda Rt. szakembereinek munkája, kereskedelmi forgalomba nem került. / Hungary Vagyóczky Károly del. et sc. Magyar Pénzjegynyomda Rt., Budapest. The Book was written by the employees of the Pénzjegynyomda Rt., non-commercial issue
"Allergnädigst-privilegirte Anzeigen aus sämmtlich kais. königlichen Erbländern" folyóirat magyar vonatkozású cikkeket tartalmazó 1775-1776. évi számainak kolligátuma, összesen tizenegy lapszámból. Bécs, 1775-1776. + Az előbbihez hozzákötve: Florianus Augustus Reichel: De numero et pondere in nummis aestimando - Dissertatio quam illustris ictorum ordinis auctoritate pro obtinendis summis in utroqu...
Ausztria Maximilian Gritzner: Handbuch der Ritter- und Verdientsorden (Lovagi- és érdemérmek kézikönyve), Akademische Druck- U. Verlagsanstalt, 1962. Sérült, használt karton tokban. / Maximilian Gritzner: Handbuch der Ritter- und Verdientsorden (Handbook of the Knights and Merit Orders), Akademische Druck- U. Verlagsanstalt, 1962. In damaged, used cardboard case.
Csehszlovákia Josef Brydl: Státní Tiskárna Cenin (Állami Bankjegy Nyomda) 1988. / Josef Brydl: Státní Tiskárna Cenin (Czechoslovakia State Banknote Print) 1988.
1983. "Pénzjegynyomda csipkenaptár" falra akasztható, benne 4db klf különleges csipkéből kialakított kép, a Pénzjegynyomda kiadásában. Ritkaság! / 1983. "Pénzjegynyomda lace calendar" wall calendar, with 4pcs of diff special lace pictures, made by the Hungarian banknote printing company. Rare!