Christiani Stockii (Christian Stock (1672-1733): Clavis linguae sanctae Veteris Testamentii: aditum aperiens, vocum radices juxta ordinem alphabeticum monstrans, quae deperditae visae sunt, ex lingua chaldaica, syriaca, samaritana, arabica et aethiopica restituens; vocum significationes tum generales, tum speciales, ordine concinno exhibens; tam tironum, quam homiletices et exegeseos cultorum stud...
Biblia Hebraica Secundum Editionem Belgicam. Everardi van der Hooght collatis aliis bonae notae codicibus una cum versione Latina Sebastiani Schmidii; Lipsiae 1740. Wolfgangi Deer. Korabeli kissé sérült pergamen kötésben, hozzá modern műbőr védőtokkal / In slightly damaged pergamin binding, with modern protective case, Judaica
Dr. Gotthold Salomon (1784-1862) : Deutsche Volk- und Schulbibel für Israeliten. Aufs Neue aus dem Massoretischen Texte übersetzt. Altona. 1837, Johann Friedrich Hammerich, 4+268+4+224+4+252+305+IV p. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, jó állapotban. Ritka! meszlényi Meszlényi Károlynak (1798-1878) fejér vármegye alispánjának, meszlényi ...
A Magyar Zsidó Hadi Archívum almanachja 1914-1916. Szerk.: Hevesi Simon - Polnay Jenő - Patai József. Bp., 1916, Magyar Zsidó Hadi Archívum - Országos Magyar Izraelita Közművelődési Egyesület. Kicsit kopott papírkötésben, jó állapotban.
Balla Erzsébet: József körut 79. Dokumentum-regény a pesti holokausztról. Tel-Aviv,1964, Uj Kelet-kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a papírborító szakadt, részben hiányos, a hátoldala foltos, egyébként jó állapotban.