Wilhelm Friedrich Hezel (1754-1824): Die Bibel alten und neuen Testaments mit vollständigen erklärenden Anmerkungen 1-7., 8/2. (6+369-662+2 p.), és 9-10. kötet. Lemgo, 1780-1791 , Mayer. Első kiadás. Német nyelven. Korabeli félbőr-kötés, festett lapélekkel, modern aranyozott gerincű karton védőtokban, a 8. kötetnek csak a második része van meg (8/2 (6+369-662+2 p.) , az első része hiányzik, a borí...
A Szepesy Ignác-féle Bibliakiadás: Szent irás, vagyis az ó szövetségnek szent könyvei. 1-4. köt. Pozsony, 1835-1836, Belnay örökösei.; Szent irás, vagyis az új szövetségnek szent könyvei. 1-2. köt. Pozsony, 1834-1835, Belnay örökösei. Kissé kopott, díszes félbőr kötésben, egyébként jó állapotban.
Colbert, Charles Joachim und Johann Thomas Bey; Eine allgemeine Unteweisung in Form eines Katechismi - ... Mit allem Fleiß aus bewährten Französischen Scribenten zusamm getragen, und auf Befehl des Herrn Charles Joachim Colbert, Bischoffen von Montpelier, gedruckt; Wienn und Brünn. 1735, Georg Lehmann und Paul Krauß, Korabeli papírkötében / In paper binding
Szokoly Viktor: A pápák bűnei I-III. kötet. Mérgezések, mészárlásaik, orgyilkolásaik, vérfertőzéseik és fajtalanságaik. Pest, 1870, Szerzői kiadás,(Athenaeum Nyomda-ny.), V+116+88+208+172 p. Kiadói papírkötés,a kötetek később hártyapapírba csomagolva, a gerincek javítottak, az I. kötet elülső borítóján ceruzás bejegyzés, egyébként jó állapotban. Első kiadás. Szokoly Viktor (1835-1913) birtokos,...
A magyarhoni protestáns egyház története. Szerk.: Dr. Zsilinszky Mihály. Bp., 1907, Athenaeum, 8+797 p.+12 t. Egészoldalas és szövegközti, fekete-fehér képekkel, ábrákkal, kihajtható és egészoldalas kézirat- és címlap-hasonmásokkal és képtáblákkal gazdagon illusztrálva. Tartalomjegyzékkel, szövegképek és kézirat-hasonmások, valamint a mellékletek jegyzékével, részletes név- és tárgymutatóval. Kiad...
Pongrácz Eszter: Igaz isteni szeretetnek harmatjából nevelkedett drága kövekkel kirakott arany korona [...] imádságos és énekes könyv. Bp.,1891, Rózsa Kálmán és neje, 1 t.+8+460+IV p. Számos egészoldalas és szövegközti illusztrációval. Korabeli átkötött illusztrált egészbőr-kötés, rézveretekkel, és nemzeti címeres rézkapcsokkal, kopott borítóval, és veretekkel, a szennylapok kissé viseltesek, a há...
Stolz Albán: Homiletika, mint utmutatás arra, hogyan kell a szegényeknek az evangéliumot hirdetni. Fordította és kiadja az esztergomi papnövendékek magyar egyházirodalmi iskolája. Esztergom, 1902, Laiszky János, XXI+4+331+5 p. Átkötött félvászon-kötés, festett lapélekkel. Ritka! Ferenczy György (1852-1944) katolikus papír, író, szentszéki tanácsos névbélyegzőjével, 331. oldalon aláírásával.