[August Hermann Niemeyer (1754-1828)] Niemayer Ágoston Hermann: Nevelés és tanítás tudomány a szülék, a házi és oskolai tanitók számára. Irta német nyelven - -, a mint azt, az austriai oskolák állapotját is szem előtt tartván, a 6. kiadás szerént rövidebbre szabva kidolgozta Chimani Leopold. Magyarázta, s a hol szükségesnek láttzott, a magyar nevendékek szükségéhez alkalmaztatta Ángyán János. I. k...
Két pszichológiai írás egybekötve: Dr. Zelenyák János: A Neurasthenia. Annak lényege, kezelése és óvszere. Dr. Baumgarten Alfréd wörishofeni orvos és más orvostanárok nyomán. Bp., 1911, Szerzői kiadás,(Pázmáneum-nyomda), XVI+230+2 p. Ritka! Dr. Hajós Lajos: Az idegesség férfiaknál és nőknél. (Neuraszténia és hisztéria.) Bp., 1899, Dobrowsky és Franke, (Nagy Sándor-ny.), 72+2 p Ritka! Átkötött ...
Dr. Ballagi Mór: Új teljes német és magyar szótár tekintettel ... a természettudományokban, az uj törvényhozásban, a kereskedelemben szokásos szak- és műszavakra. Német-magyar rész. Negyedik kiadás. Bp., 1870, Heckenast. Korabeli félvászon-kötésben. Szinyei Merse Pál tulajdonosi névbeírásával!
Böhm Károly: Az ember és világa. Philosophiai kutatások. 1-4., 6. köt. Bp., 1883-1942, Weiszmann testvérek. Az 1-4. köt. későbbi félvászon kötésben, a 6. köt. eredeti papírkötésben, jó állapotban.
Josephus Verner: Philosophia Moralis. Pestini (Pest), 1835, Tratner-Károlyi, 16+488 p. Latin nyelven. Átkötött modern papírkötés, foltos, az utolsó pár lap sérült.
Marcuse, Herbert: Az egydimenziós ember. Tanulmányok a fejlett kapitalista társadalom ideológiájáról. [Bp., 1969, Kossuth.] Kiadói papírkötés, 38. számozott példány, jó állapotban. Belső, zárt "párt" használatra kiadott munka.