XIX sz. vége/XX. sz. eleje Régi lovassági díszkard, koronás-nemzeti színnel díszített kardbojttal, fém kardhüvellyel, solingeni pengével, jelzett, a pengén pici rozsdafolttal, a hüvelyen kopásnyomokkal, a keresztvason festékfolttal, pengehossz: 78 cm
1906 Komárom, vitéz Doromby József (1881-1972) alezredes, katonai szakíró, Komáromban, tiszttársai körében, a hátoldalon feliratozva, rajta a tisztek neveivel , és alakulat számokkal, kartonált fotó, 6x9 cm.
1907 Az SMS Budapest, Alois Beer hidegpecséttel jelzett fotója, 20,5×26 cm / SMS Budapest, Austro-Hungarian Navy, Monarch-class coastal defense ship, photo, 20,5×26 cm
1909 Óbudai hadtengerész bál emlékére, 1909. február 16, az első sorban két tiszttel, kitüntetésekkel, nagyméretű fotó kartonon. Bp., Knöpfler Gyula, a karton hullámos, foltos, a fotó felületén kopásnyomokkal, az egyik sarkánál és a felületén sérüléssel, 20x27 cm/ 1909 Zur Erinnerung an den Marineunteroffiziersball zu Óbuda am 16-ten Februrar 1909., Óbuda, Memory of marinerball, 1909., photo on bo...
cca 1910-1940 Képek a M. Kir. Folyamőrség és az Osztrák-Magyar haditengerészet életéből. Zsírnórfűzött haránt alakú egészvászon mappa, benne 144 fotóval, fotólappal és képeslappal, 24 lapon, közte semsei Semsey Albert főkapitány, a m. kir. Folyamőrség parancsnokának, Tausch Brunó, Taba János törzskapitányoknak a fotóival, 4x6 cm és 17x10 cm közötti méretben.