Kugler Géza [Kugler Henrik]: A legujabb és legteljesebb gyakorlati nagy budapesti szakácskönyv és házi cukrászat. Bp.,én., Rozsnyai Károly, (Márkus Samu-ny.), 521+16 (Rozsnyai Károly időszaki értesítője) p. Szövegközti rajzokkal, . Kiadó illusztrált félvászon-kötés, litografált borítóval, jó állapotban.
Hagn Károly: Háboru és béke cukrász és mézeskalácsos művészete. Spelter Henrik Magyarország első aranykoszorús cukrászmesterének, a Budapesti Cukrászok és Mézeskalácsosok Ipartestületének elnökének előszavával. A cukrászati díszítőművészet részt Lajos Ferenc festőművész írta. Bp. 1943, Lajos Ferenc "Szépmíves Műhely" kiadása,(Arany János Nyomdai Műintézet Rt.), 384+I-LXI+385-400 p. Egészoldalas és...
Eredeti kunsági szakácskönyv. Összeállította: Simon Elemérné. Bp.,1917, Farkas Testvérek-ny., 128 p. Átkötött modern egészvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítótót bekötötték, a papírborító sérült, foltos, 68-69. oldal közé egy táviratot is bekötöttek. Első kiadás! Aukción még nem szerepelt!
Bakay Nándor: Kendertermelés és kikészítés. Bp.,1892, Pesti Könyvnyomda Rt., IV+192+2 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, Halfer J.-kötés, egy kijáró lappal, laza kötéssel, néhány ceruzás aláhúzással, bejelöléssel. Ritka! Bakay Nándor (1833-1902) közgazdasági szakíró, polgári liberális közéleti személyiség, szegedi kötélgyáros. Apja műhelyében tanulta ki a kötélverés mesterségét, és ...
Pető Gyula: Ételkészítési ismeretek. I-III. kötet. A vendéglátóipari szakmunkásképző iskolák számára. (Két kötetben.) Bp.,1987-1988, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói papírkötésben. Az első kötetben szerző dedikációjával. Száraznévbélyegzővel.
Podruzsik Béla: Legújabb szakácskönyv. A polgári konyha, házi cukrászat és a diétás főzés ismereteivel. Bp.,1930, Szerzői kiadás,(Otthon-ny.),363 p. Harmadik Kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Hegyesi József: Előétkek (Asietten). Bp.,1892, Szerzői kiadás, (Newald Illés-ny.), 171+19 p. Második, javított és bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, Ruzitska Ármin-kötés, kopottas, foltos borítóval, de belül jó állapotban.