Balásházy János: A pincegazdászatról, borkereskedésről, vagyis a magyar- s erdélyországi boroknak sajátságaihoz alkalmazott kezeléséről, a magyarországi borkereskedés hajdan és jelenkori viszonyairól. Szerzé kilenc évi több ezer hordó különféle borokra való felügyelési tapasztalataiból, az irodalmi termékek figyelembe vételével Balásházy János. Pest, 1856, Emich Gusztáv, XXIII+1+259 p. Egyetlen ki...
Hilóczky Adalbert (1802-1883): Aszubor készítés-módja, mely szerint mindenhol és mindenki az érett szőlőt termő vidékeken tökéletes aszubort készíthet. Több kisérletek nyomán tulajdon tapasztalásaiból merítve a nagy érdemű közönség használatára. Mellékletül: I. A pezsgőbor készítését ó-borból és II. Champagnéi mód szerint mustból. Franczia készítők hű előadásaiból s egyéb iratokból egybe szedve. P...
Wagner János: Magyarország virágos növényei. A (Carl) Hoffmann K(ároly) növényatlaszának [Pflanzen-Atlas nach dem Linné'schen System] képeivel. A dr. [Julius] Hoffmann Gy[ula] átdolgozta harmadik kiadás alapján írta: - -. A magyar szöveget átnézte Mágocsy-Dietz Sándor. 67 táblán 375 színes és 582 szövegközti képpel. Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat LXXI. kötet. Bp., 1903, K. M. Természettud...
Vági István-Fehér Dániel: A talajtan elemei. Különös tekintettel a talaj biológiájára és genetikájára. Sopron, 1931, (M. Kir. Bányamérnöki és Erdőmérnöki Főiskola Könyvkiadóalapja,(Vitéz Tóth Alajos-ny.), XI+985 p.+14 (fekete-fehér képek)+1 t.(kihajtható térkép.) Szövegközti illusztrációkkal. Korabeli kopottas átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítókat bekötötték, az elülső szennylap kijá...
Enesei Dorner Béla: Az erdélyi szászok mezőgazdasága. (Győr, 1910, Pannonia-ny.,) 4+336 p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött kopott, foltos borítóval, névbélyegzővel, a kötéstáblák belseje, és szennylapok kissé foltosak.
Lázár Ferenc - Sávoly Sámuel: A jó mag és helyes magvetés. Gazdák, kertészek, és magkereskedők részére. Bp.,1923, Légárdy Nyomda, 173 p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötésben, volt könyvtári példány. A szerzők, Lázár Ferenc (1887-1929) és Sávoly Sámuel (1853-?) kertészek, kertészeti szakírók által dedikált.
Dr. Gärtner Károly: A dohány és gyakorlati hasznosítása. Bp., 1944, M. Kir. Pénzügyminisztérium, 2+171 p.+11 t. Kiadói papírkötésben. A szerző által dedikált.