Széchenyi Zsigmond: Hengergő homok. Vadászexpedíció a lybiai sivatagba. Bp.,(1936), Szerzői, (Athenaeum-ny.), 135 p. + 20 t. (Kétoldalas fekete-fehér fotók.)+ 2 térkép. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé kopott borítóval, a papír védőborító hiányos. A szerző, Széchényi Zsigmond (1898-1967) író, utazó, vadász által dedikált, dátumozott (1950.) példány./ Singed ...
Széchényi Zsigmond: Afrikai tábortüzek.Vadásznapló kivonatok 1932-1934. Dedikált, Gosztonyi Géza (1908-1988) fővadásznak. Budapest, 1963, Szépirodalmi Könyvkiadó, 281 p. Kiadói félvászon kötés, kiadói, szakadozott papírborítóban./Singed by the author.
1894 Vadas Jenő: Erdőtenyésztéstan. Vadas Jenő m. kir. erdőtanácsos, erdőakadémiai r. tanár előadásai nyomán. Összeállította: Bihar Ödön m. kir. akadémiai tanársegéd. Selmecbánya, 1894, ny.n., 224 p. Szövegközti rajzokkal. Korabeli félvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval. Stencilezéssel sokszorosított selmecbányai erdészeti jegyzet. Vadas Jenő (1857-1922) erdőmérnök, erdészeti sza...
1936 Nimród vadászújság. A Nemzeti Vadászati Védegylet hivatalos lapja. XXIV. évf. 1-36 sz. 1936-os teljes évfolyam. Szerk.: Kittenberger Kálmán. Bp.,1936, Nimród, IV+580 p. Korabeli reklámokkal. Kiadói festett aranyozott egészvászon-kötésben, jó állapotban.
Walter Frevert: Jagdliches Brauchtum. Berlin, 1939, Paul Parey, 142+2 p. Harmadik kiadás. Német nyelven. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, intézményi bélyegzővel, kis foltokkal./ In German language. Paperbinding, with little spotties, and office stamp.
Nemeskéri-Kiss Sándor: ... Hol nem volt. Szerző tollrajzaival és fényképeivel. Bp.,1943, Dr. Vajna és Bokor,(Globus-ny.), 437+3 p.+4 t.(Fekete-fehér fotókkal.) Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egyébként jó állapotban.
Felix Endre: Az apróvad vadászata vizslával. Dedikált, a szerző unokájának! Bp., 1948, Nimród Kis Könyvtár, Kiadói papírkötés, kissé sérült borító./ Paperbinding, with damaged cover. Singed by the author.