1912 Balatonlelle, csónakázós, és teniszezős a "boldog békeidők" Balatonjáról, 1912. júl, 2 db szetereo fotó egy kartonon, fotók: 6x6 cm, és 6x5 cm, karton: 8x17 cm
1916 D.G.T. Duna Gőzhajózási Társaság. Emlékül a Franz Joseph I. személyszállító gőzősnek főmagasságú Dr. Csernoch János bíbornok, Magyarország hercegprímása által végzett ünnepélyes megáldására. Esztergom, 1916. 41 db képpel hajókról, hajógyárakról, a DGT üzemeiről. Első két oldal foltos, egy lap kijár. Ritka! / 41 images of DDSG ships, factories, ports. Two pages with stain
cca 1895 össz. 3 db látkép hajókkal és kikötővel, ismeretlen helyszínen (Fiume, Trieszt?), Victor Angerer bécsi fényképész munkája, keményhátú fénykép, kissé kopott, 12,5x19 cm / cca 1895 3 photos with ships and havens (Fiume/Rijeka or Triest?), from the studio of Victor Angerer in Vienna, a bit worn on the surface, 12,5x19 cm
1948 Meghívó a Siófokon a fehér-terror áldozataiért rendezett emlékmű avatására, Magyar Szabadságharcos Szövetség, Siófoki Nemzeti Bizottság, 1948. okt. 31.
1916 A Deutschland kereskedelmi tengeralattjáró. 10 db fotó .Az építése, belső részei, próbaútja, kívülről. Feliratozott, jelzett fotók. Krupp. Ag. 23x16 cm / 10 photos of the commercial U-boot / submarine Deutschland. Manufacturing, inner and outer images. 10 inscribed photos. 22x16 cm
1909 Dr. Cholnoky, Jenő: Das Eis des Balatonsees. Resultate der Wissenschaftlichen Untersuchungen des Balaton. Erster Band: Physische Geographie des Balatonsees und seiner Umgebung. Fünfter teil: Die physikalische Verhältnisse des Wassers des Balatonsees. IV. Sektion. Hrsg.: Balaton-Ausschusse der Ung. Geographischen Gesellschaft. Bp., 1909., Ed. Hölzel, 2+113 p.+XXI t. Német nyelven. Kiadói papírkötésben, szakadt borítóval, foltos lapszélekkel, kis részben felvágatlan lapokkal.
1847 A Balatoni Társaság hirdetménye a Kisfaludi gőzös üzembe állításáról és az közkívánatra a tervezett májusi indulás helyett a márciusi üzemről.. Benne a márciusi menetrend, a viteldíj és a kapcsolódó postakocsis szolgáltatások leírásával magyar és német nyelven, a gőzös rézmetszetű képével. Hertelendy Károly kiadásában. A Balatoni gőzhajózás megindulásának unikális dokumentuma
/ 1847 Balaton Lake's first steamer Kisfaludi's shipping fare chart and collateral services 42x26 cm, hajtva, a zala megyei ispánnak címezve a hátoldalon..
Némethné Rácz Lídia: Balatonfüred nevezetes épületei. Balatonfüred, 2008., Balatonfüred Városért Közalapítvány, 327 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. Megjelent 650 példányban. A szerző által dedikált.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.