Rolleston, T[homas] W[illiam Hazen] - The Tale of Lohengrin Knight of the Swan after the Drama of Richard Wagner by T. W. Rolleston. Presented by Willy Pogány. London, [1913]. G. G. Harrap & Co. [96] levél (a kötet mellé adott, de annak fizikailag nem volt része + 1 litográfia nélkül) Minden levél Willy Pogány színes litográfiája vagy beragasztott könyvdísze. Megjelent összesen 525 kézzel számoz...
Pozzo, Andrea: Perspectivae pictorum atque architectorum, II. Pars, qua facillima ac expeditissima methodus omne id, quod ad architecturam attinet, optica ratione delineandi exhibetur. / Der Mahler und Baumeister Perspectiv, zweyter theil, a Perspectiva pictorum et architectorum Augsburg, 1709. Wolff. Andrea Pozzo (1642-1709) építész, festő, sokoldalú művész (A perspektíva, mint festő és építész)...
Sébastien Leclerc: Traité d'architecture avec des remarques et des observations tres utiles pour les jeunes gens, qui veulent s'appliquer a ce bel art. Paris, 1714, Pierre Giffart, 8+194+2 p.+2+181 (rézmetszetű táblák) t. Francia nyelven. Első kiadás. Korabeli aranyozott gerincű álbordás egészbőr-kötésben, kopott borítóval és gerinccel./ Sébastien Leclerc: Traité d'architecture avec des remarques...
Lőrinczy György: New York, New York. RotterdamCologne-Bp., 2004, Nederlands Fotomuseum-Schaden.com-Vintage Gallery, 6 p+96 t.+ 1 (kihajtható, képek jegyzéke ) p. +4 p. Facsimile. Megjelent 1000 példányban. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói kissé kopott papír védőborítóban, jó állapotban.
1947-1948 Az Alkotás. A Magyar Művészeti Tanács folyóirata. 1947. I. évf. 1-12. (6 kötetben), 1948. II. évf. 1-4. (2 kötetben.) Össz.: 8 db Teljes folyóirat! Szerk.: Kassák Lajos. Bp., Athenaeum-ny.-Független-ny. Kiadói enyhén szakadozott szélű papírkötésben
Láncz Sándor: Hincz Gyula. Hincz Gyula (1904-1986) által DEDIKÁLT és dátumozott példány! Bp., 1972, Corvina,(Offset-ny.), 4+4 p.+12 (reprodukciók) t. Magyar, angol, német és francia nyelven. Kiadói illusztrált, papír mappában, szakadt mappában, hiánytalanul, táblák jó állapotban. Megjelent 3000 példányban.
Körner Éva: Gross Arnold. Bp., 1973., Corvina,(Offset-ny.), 4+4 p.+12 (reprodukciók) t. Magyar, angol, német és francia nyelven. Kiadói kissé szakadt illusztrált, papír mappában. Megjelent 3000 példányban. A művész, Gross Arnold (1929-2015) grafikus által dedikált.
A Szépművészeti Múzeum részére vásárolt festmények, plastikai művek és graphicai lapok lajtroma. A vétárak kitüntetésével. Bp., 1896, Hornyánszky Viktor-ny., 4+51+1 p. Félvászon-kötésben, restaurált gerinccel, elülső borítóval, intézményi bélyegzővel.
Dr. Halász Árpád: Középítkezések 1941. Budapest Székesfőváros. Bp., 1942, Magasépítkezési Ügyosztály Tevékenysége. Kiadói papírkötés, szakadt gerinc, egyébként jó állapotban.
George Buday: Book of ballads. Original woodcuts. Gyoma, é.n., Kner Izidor. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel és borítóval / paperback, with small damage on the back